Roger Żochowski Roger Żochowski 22.07.2010 19:40
THQ "atakuje" Red Dead Redemption
699V

THQ "atakuje" Red Dead Redemption

Premierę UFC 2010 mamy już za sobą, jednak producenci gry nie są zadowoleni z wyników sprzedaży. Kto jest temu winny? Red Dead Redemption!xxxxx

 

 

Tak, dobrze przeczytaliście. Według THQ to właśnie hit Rockstar spowodował, że najnowsza odsłona UFC nie sprzedała się tak, jak tego oczekiwano.

 

"Wiemy, że fani MMA i UFC kupili naszą grę, ale nie zrobiła tego szersza ilość graczy. To w dużej mierze wina Red Dead Redemption. Rockstar uzyskał spory udział w rynku, sprzedając 5mln. kopii swojej gry i wyciągając w ten sposób mnóstwo dolarów z portfeli graczy."

 

- żali się Jon Rooke z THQ. A czy nikt nie wziął pod uwagę faktu, że być może zawinił marketing? Albo tego, że niektórzy gracze nie mają ochoty inwestować co roku w kolejnego tasiemca? Nie zapominajmy też, że EA szykuje w tym roku silną konkurencję w postaci EA Sports MMA i część osób woli poczekać aż na rynku będą już dostępne obie produkcje. Ja mam jednak wrażenie, że włodarze firmy robią trochę z igły widły. Ponad 2,5 mln. sprzedanych egzemplarzy to przecież w dalszym ciągu niezły wynik, za który niektórzy deweloperzy daliby się pociąć. Widać THQ celuje znacznie wyżej.

Tagi: