Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 28.09.2012 19:35
Twórcy Ninja Gaiden 3 sypią głowy popiołem
764V

Twórcy Ninja Gaiden 3 sypią głowy popiołem

56% na GameRankings, fatalna sprzedaż i rozwścieczeni fani serii - Ninja Gaiden 3 poniosło totalną klęskę. Osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy nie szukają jednak łatwego usprawiedliwienia, lecz biją się w pierś i obiecują, że w przypadku kolejnej odsłony serii nie popełnią podobnych błędów.

xxxxx

 

Jedna z czołowych postaci Team Ninja, Yohei Shimbori, odniósł się do miażdżących recenzji swojej gry w następujący sposób:

 

"Wszystkie osoby, które uczestniczyły w pracach nad grą, były zszokowane. Dzięki konstruktywnej krytyce, potrafiliśmy spojrzeć na naszą produkcję z innej perspektywy. Istotną rzeczą, jakiej się nauczyłem, było zrozumienie tego jak ważna jest to marka. Seria ma rzesze oddanych fanów na całym świecie, którzy wspierali ją od bardzo dawna i to o nich musimy myśleć w pierwszej kolejności."

 

Przypomnę, że kilka miesięcy temu inny pracownik studia, Yosuke Hayashi, określił Ninja Gaiden 3 jako "japoński hamburger", zaznaczając przy tym chęć wpisania trzeciej części w obowiązujące na zachodzie standardy. Pomysł nie wypalił i teraz Hayashi obiecuje nam "zajebiste sushi". I oby kolejna część zasłużonej serii taka właśnie była.

Tagi: Koei Tecmo ninja gaiden 3 Team Ninja