Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 28.09.2012 13:49
Kojima zaprosi nas do Silent Hill?
934V

Kojima zaprosi nas do Silent Hill?

Wyobrażacie sobie Ciche Wzgórze spod dłuta zespołu prowadzonego przez Hideo Kojimę? Jednym pomysł może wydawać się fantastyczny, drudzy wzdrygną się na samą myśl o masie cutscenek i oddziałach FOX we mgle. Podczas Eurogamer Expo twórca serii MGS powiedział, że szef Konami zapytał go, czy ten nie podjąłby się produkcji nowego Silent Hill.

xxxxx

 

Wykręcające mózg horrory od Konami przez ostatnie lata zdołały mocno podupaść, ale marka jest wciąż mocna i wielu graczom kojarzy się genialną rozrywką, jakiej dostarczyło pierwsze i drugie Silent Hill. Może właśnie Kojima zdoła przywrócić upiornemu miasteczku dawny blask? Twórca nie jest jednak zbyt optymistycznie nastawiony do idei posadzenia go na krześle głównodowodzącego projektem:

 

"W przeszłości wspominałem o Silent Hill w wywiadach, w efekcie czego szef Konami zadzwonił do mnie mówiąc, iż chciałby, abym zajął się kolejną częścią serii. Mówiąc szczerze, jestem strachliwym typem człowieka, jeżeli chodzi o filmowe horrory, więc nie jestem do końca przekonany o tym, czy podołałbym zadaniu. Z drugiej strony, jest pewnien gatunek horroru, którzy stworzyć mogą jedynie ludzie przestraszeni, toteż może mógłbym coś zdziałać. Myślę, że Silent Hill ma unikatową atmosferę - seria powinna być kontynuowana i z radością pomógłbym w jej rozwoju poprzez nadzorowanie lub wypożyczenie technologii FOX Engine. W takim wypadku z chęcią wziąłbym udział w całym przedsięwzięciu."

 

Ciekawe. Zobaczymy jak sprawy się potoczą, ale najważniejsze jest, by Ciche Wzgórze ponownie wdrapało się na piedestał i wciągnęło w wir szaleństwa rzesze graczy na całym świecie. Tego życzymy sobie i Konami.

Tagi: hideo kojima Konami silent hill