Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.09.2012 12:22
Rozczarowująca sprzedaż Dragon Quest X?
683V

Rozczarowująca sprzedaż Dragon Quest X?

Dragon Quest X został wysoko oceniony w japońskiej prasie branżowej (choć nie zyskał wśród recenzentów takiej przychylności jak DQIX z DS-a). Jak jednak tytuł odebrali sami gracze? Sprawdźmy ile osób kupiło "dziesiątkę" i ilu znalazło się subskrybentów... 

xxxxx

Dragon Quest X sprzedało się w Japonii w ilości 556 tysięcy kopii (okres od premiery do końca sierpnia - dane pochodzą z Nihon Securities Journal). Wynik to raczej rozczarowujący, biorąc pod uwagę rezultaty starszych odsłon w kultowej serii.

Ok. 300 tysięcy użytkowników zdecydowało się na wykupienie opcjonalnej subskrypcji za 1000 jenów miesięcznie. Z tego rezultatu Square Enix może być już bardziej zadowolone. Nie zapominajmy przy okazji, że gra ukaże się w przyszłym roku również na Wii U, co z pewnością znacznie podbije wyniki sprzedaży.

Póki co nic nie wskazuje na to, by rezultaty związane z dystrybucją na Wii miały wrosnąć w najbliższym czasie. Gra miała spory rozpęd w pierwszych 4 dniach sprzedaży, kiedy rozeszły się 420 tys. sztuk Dragon Quest X, ale później mamy do czynienia z gwałtownie malejącym zainteresowaniem. Czyżby fani serii czekali na wersję dla Wii U? A może to po prostu bojkot online'owego abonamentu?

Tagi: dragon quest dragon quest x Square Enix