Roger Żochowski Roger Żochowski 15.09.2012 10:05
Rzeźbiarz, tynkarz, akrobata
1692V

Rzeźbiarz, tynkarz, akrobata

Na łamach PPE już nie raz chwaliliśmy się jak zdolnych mamy czytelników. Niezmiernie miło jest mi więc przedstawić kolejną osobę, która życiową pasję postanowiła połączyć z plastycznym talentem. Co z tego wyszło?

xxxxx

 

Pozostaje mi już tylko oddać Ajwerowi, któryn postanowił podzielić się z nami swoimi zainteresowaniami pokazując przy tym jak można je umiejętnie wykorzystać.

 

"Samo zamiłowanie, ba nawet miłość do małych form rzeźbiarskich wykluła się podczas studiów na poznańskiej ASP. Technika odlewów nie zmienia się od setek lat. Początkowa forma powstaje z wosku zmieszanego z kalafonią i parafiną. Do wykonanego modelu dodaje się systemy do odgazowania (rurki z tego samego materiału co rzeźba). Przygotowaną rzeźbę owija się metalową siatką i zalewa w mieszance gipsu, szamotu i piasku. Zastygła forma wchodzi do pieca, gdzie zostaje wytopiony wosk, a następnie wlany metal. Po ostygnięciu odcina się systemy z rurek, następnie czyści rzeźbę z ewentualnych błędów powstałych podczas odlewu. Końcowe fazy to szlifowanie pilnikiem i patynowanie (cała masa pracy, a ludzie myślą, że wyciąga się wszystko gotowe z pieca:).

Pierwszą rzeźbą był 'zmutowany" Cubic z Eye of Judgment. Potem poszedłem za ciosem, sięgnąłem po tematykę fantasy: postaci z gry planszowej Magia i Miecz (Morlok, mniej udany Wampir, oraz smok z drugiej edycji tejże gry). Moje najnowsze rzeźby to 14kg smok z angielskiej okładki gry Talisman Magia i miecz (jeszcze nie jest zapatynowany) oraz kot i para sympatycznych robotów z gry Machinarium. Ostatnio również wróciłem do sztalugi i farb, czego efektem jest grafika Psycho Mantisa. Zainteresowanych zapraszam na allegro:http://alleg(...)657.html">

http://alleg(...)657.html

http://alleg(...)982.html

Pozdrawiam Ajwer"

 

 

 

 

 

 

 

I jak Wam sie podoba?

Tagi: czytelnicy polska