Radek Karmowski Radek Karmowski 12.08.2012 10:35
Ouya zebrała 8,5 miliona dolarów
3696V

Ouya zebrała 8,5 miliona dolarów

Zbiórka funduszy na Ouya dobiegła końca. W ciągu miesiąca zebrano ponad 8,5 miliona dolarów, a udział w zbiórce wzięło 63 416 osób. Ponad 45 tysięcy osób wsparło projekt kwotą 99$, lub większą. Oparta na Androidzie konsola najwyraźniej rozbudziła oczekiwania jak i ambicje wielu.

xxxxx

 

Kwota uzyskana przez ten projekt, jest rekordową sumą uzyskaną za pomocą Kickstartera. Już w trzy dni po rozpoczęciu zbiórki na konto wpłynęło ponad 4 miliony dolarów. Po miesiącu suma ta uległa podwojeniu. Poza zwykłymi pożeraczami chleba oraz małymi studiami, o których nikt nie słyszał, pomysł ten otrzymał wsparcie firm i nazwisk rozpoznawalnych w branży, takich jak Robert Bowling z Robotoki, Square Enix oraz U4ia. Namco Bandai również łypie chciwym oczkiem na Ouya. A to dopiero początek całej zabawy. Fundusze zebrane, to można zabrać się za prawdziwą robotę i stworzyć ten sprzęt.

 

Czy Ouya sprosta oczekiwaniom? Potencjał wydaje się być olbrzymi, a dodatkowa konkurencja na rynku to dla nas, graczy, same pozytywy. Gdzie wielcy się biją, tam mniejszy korzysta.

Tagi: kickstarter ouya

Nie przegap