SKLEP
Roger Żochowski Roger Żochowski 04.08.2012 09:41
Świetne wyniki Namco Bandai
1104V

Świetne wyniki Namco Bandai

Wygląda na to, że japońscy deweloperzy powoli acz sukcesywnie wychodzą z kryzysu. Najnowsze wyniki Namco Bandai za pierwszy okres rozliczeniowy są wręcz bardzo dobre zarówno w kwestii zysków jak i sprzedaży gier.

xxxxx

 

Zacznijmy od najważniejszego z punktu widzenia wydawcy czynnika, czyli kasy jaką udało się zarobić. Namco Bandai zwiększyło zysk aż o 200%, co w przeliczeniu na gotówkę daje nam 130 milionów dolarów. Nieźle. Co więcej wzrasta także sprzedaż gier. Tych opchnięto w pierwszym kwartale aż 4 miliony kopii: 2.66 miliona na konsolach i 1.36 na urządzeniach przenośnych.

Japoński gigant nie do końca zadowolony jest za to ze sprzedaży Soul Calibur V, na kampanię reklamową którego wydano sporo pieniędzy (w Japonii prym wiodły "gołe" tyłki i biusty). Tytuł do tej pory rozszedł się w liczbie 1,38 miliona kopii, co i tak jest przecież wynikiem nie do pogardzenia. W dalszym ciągu nieźle radzi sobie także seria Naruto, co przekłada się na sprzedaż ostatniej odsłony, która przekroczyła już milion egzemplarzy. Jest więc dobrze, a Japończycy liczą na to, że będzie jeszcze lepiej.

Tagi: