Konrad Adamczewski Konrad Adamczewski 23.03.2010 16:43
Miyamoto: nie zrobiliśmy Super Mario Galaxy 1.5
1789V

Miyamoto: nie zrobiliśmy Super Mario Galaxy 1.5

Kolejne przygody Mariana uderzą lada moment, przełamując jednocześnie pewien stereotyp, do którego przyzwyczaiło nas Nintendo. To bezpośredni sequel gry z tej samej platformy, a takich praktyk Wielkie N nie stosowało. Co o nadchodzącym hicie na Wii mówi ojciec serii, Shigeru Miyamoto? 

xxxxx

 

Gwiazdor Nintendo ostatnio udzielił wywiadu magazynowi Game Informer. "Gdy tylko skończyliśmy Super Mario Galaxy, odnieśliśmy wrażenie, że nie wykorzystaliśmy wszystkich nowych pomysłów. Dlatego od razu rozpoczęliśmy prace nad czymś, co można by nazwać wersją 1.5, w której np. dodawaliśmy nowe gwiazdki i wyzwania do już zrobionych poziomów. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że mamy zbyt dużo pomysłów, by wcisnąć wszystkie do ulepszonej wersji. Wówczas postanowiliśmy, że musimy zacząć od początku i zrobić Super Mario Galaxy 2. Zazwyczaj czekamy na nowy sprzęt, ale tym razem, skoro mieliśmy tak wiele pomysłów niewykorzystanych w części pierwszej, postanowiliśmy, że zrobimy bezpośredni sequel" - stwierdził Miyamoto.

 


Co o tym myślicie? Niektórzy już narzekają, że gra powinna być sprzedawana jako DLC, ale osobiście się z tym nie zgadzam. Nowy Mario to nie sequel nastawiony na odcinanie kuponów, a tytuł wprowadzający naprawdę mnóstwo świeżynek do rozgrywki. Będzie Yoshi, będą przekomiczne moce dinozaura, będzie wiertło pozwalające wkręcać się w ziemię, mnóstwo nowych galaktyk, a przede wszystkim więcej Mariana w Marianie.

Tagi: Nintendo shigeru miyamoto Super Mario Galaxy 2