Street Fighter 6 na 35-lecie marki? Capcom przypomina o jubileuszu kultowej serii bijatyk

News
798V
Street Fighter 6 na 35-lecie marki? Capcom przypomina o jubileuszu kultowej serii bijatyk
Bartosz Dawidowski | 10.01, 11:07

Capcom przedstawił już ostatniego zawodnika w Street Fighter 5. Teraz fani bijatyk mogą się już szykować na wyczekiwaną od lat kolejną odsłonę tej zasłużonej marki.

Seria Street Fighter będzie obchodzić swoje 35 urodziny dokładnie 12 sierpnia 2022 roku. Pierwsza odsłona kultowej marki bijatyk została wprowadzona do japońskich salonów arcade 12 sierpnia 1987 roku. Następnie, po roku od tego wydarzenia, Capcom wydał konwersje gry dla PC-Engine, Amigi, Commodore 64, PC i ZX Spectrum. Prawdziwą eksplozja popularności Street Fightera przypadła jednak na 1992 rok, kiedy doszło do premiery przełomowego w swoim gatunku Street Fightera 2 na SNES, PC i Amidze.

Z okazji 35-lecia serii, Capcom opublikował już logo wydarzenia. Firma będzie wielokrotnie w tym roku przypominać nam o Street Fighterze. Wiemy już, że w pierwszych miesiącach 2022 r. ma dojść do ujawnienia nowej odsłony marki. Najprawdopodobniej chodzi o Street Fightera 6. Jednym z kluczowych zawodników nowej gry ma być ujawniony niedawno Luke, o którym więcej przeczytacie tutaj.

Poniżej czeka na was szybki przegląd wszystkich odsłon serii - zaczynając od Street Fightera z 1987 roku, aż po Street Fighter V: Champion Edition z 2020 r.

Źródło: https://www.gematsu.com/2022/01/street-fighter-35th-anniversary-logo-revealed

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych