PS5 otrzyma gry od 17 zespołów PlayStation Studios. Wszystkie firmy rozwijają gry first-party

News
1386V
PS5 otrzyma gry od 17 zespołów PlayStation Studios. Wszystkie firmy rozwijają gry first-party
Wojciech Gruszczyk | 05.01, 16:16

Sony nie zamierza zmarnować okazji i chce wrzucić na PS5 wiele nowych produkcji. Jim Ryan potwierdził, że aż 17 zespołów PlayStation Studios rozwija gry zmierzające na PS5. Część tytułów trafi jeszcze na PS4.

Sony na CES 2022 potwierdziło PS VR2 oraz ujawniło pierwszą grę rozwijaną z myślą o goglach nowej generacji. To jednak dopiero początek, ponieważ możemy mieć pewność, że wszystkie zespoły PlayStation Studios pracują nad pozycjami przeznaczonymi dla PS5.

Informacje potwierdził Jim Ryan, który podczas prezentacji przedstawił wszystkie studia PlayStation i potwierdził, że każda firma pracuje nad produkcjami first-party.

„PlayStation ma 17 studiów, które pracują nad grami first-party”.

Możemy mieć pewność, że część (God of War Ragnarok, Gran Turismo 7, Horizon Foribdden West) zmierza jeszcze na PS5 i PS4, ale pewnie niektóre zespoły rozpoczęły już opracowywanie w pełni next-genowych gier, które wykorzystają potencjał PlayStation 5.

Konkretne zapowiedzi nowych tytułów powinny pojawić się w następnych miesiącach – w końcu Sony będzie kończyć promocję tegorocznych gier i zajmie się pokazywaniem nowych tytułów.

Źródło: Twitter: geoffkeighley

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych