Sony VISION-S 02 zaprezentowany. Japończycy chcą wejść w nowy rynek i ogłaszają swoje plany

News
3348V
Sony VISION-S 02 zaprezentowany. Japończycy chcą wejść w nowy rynek i ogłaszają swoje plany
Iza Łęcka | 05.01, 08:35

Sony nie chce być kojarzone wyłącznie ze sprzętem dla graczy, entuzjastów efektownego obrazu czy zachwycającego dźwięku. Producent rozwija koncepcję elektrycznych samochodów i coraz prężniej dąży do wprowadzenia na rynek dwóch modeli: VISION-S 01 i VISION-S 02.

W 2020 roku w trakcie targów CES ujawniono pierwsze plany Japończyków dotyczące elektrycznych samochodów. Okazuje się, że plany przedsiębiorstwa są bardzo rozbudowane. Dzisiaj nie tylko przedstawiono drugi produkt, ale przede wszystkim potwierdzono, że maszyny mogą znaleźć się w sprzedaży.

Sony przedstawiło plan wprowadzenia samochodów na rynek, którego jednym z przejawów będzie utworzenie wiosną 2022 roku spółki operacyjnej „Sony Mobility Inc.”. Zadaniem pracowników będzie sprawdzenie możliwości wejścia na rynek pojazdów elektrycznych”.

Sony Vision-S 1

Sony Vision-S 01

Sony Vision-S 02

Sony Vision-S 02

Korporacja jeszcze nie rzuca górnolotnych zapowiedzi oraz konkretnych dat, specyfikacji oraz cen, wszelkie działania wydają się dokładnie przemyślane.

Z okazji targów CES 2022 zobaczyliśmy drugi pojazd Sony – Sony VISION-S 02 to prototyp SUV-a, który zgodnie z przedstawionymi informacjami jest obecnie testowany na drogach publicznych. 7-osobowe auto nadal jest prototypem, jednak wraz z VISION-S 01 ma stanowić odpowiedź na potrzeby wielu grup odbiorców o różnych stylach życia, którzy wyznają rozmaite wartości.

Na poniższych materiałach zobaczycie prezentację samochodów, pokaz SUV-a, szczegółowy film ujawniający możliwości UX oraz pokazujący testy zdalnego prowadzenia.

Źródło: https://www.sony.com/en/SonyInfo/vision-s/news.html

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych