Roger Żochowski Roger Żochowski 30.06.2010 11:05
Kolejna Yakuza zmierza na PS3!
494V

Kolejna Yakuza zmierza na PS3!

Myśleliście, że Black Leopard: Yakuza New Chapter na PSP oraz anglojęzyczna wersja czwartej części gry, to jedyne projekty w serii, nad którymi pracuje obecnie Sega? To byliście w błędzie. ”Niebiescy” już szykują kolejną, dużą produkcję na PS3!xxxxx

 

 

Toshihiro Nagoshi, ojciec serii, nie zdradził jeszcze szczegółów co do oficjalnej nazwy (jest całkiem prawdopodobne, że gra doczeka się numerka w tytule), jednak wiemy już, że tym razem głównym bohaterem będzie niepokorny i znany z impulsywnych zachowań Goro Majima. Nagoshi chciał stworzyć z tego szaleńca głównego bohatera już jakiś czas temu, przede wszystkim ze względu na jego unikalną osobowość. Taki zabieg daje szansę na stworzenie bardzo ciekawej historii, dzięki której dowiemy się, dlaczego Majima jest, jaki jest.

 

Jak na razie nie pokazano żadnych screenów ani filmiku, mamy za to jeden szkic przedstawiający Goro Majime trzymającego w ręku karabin maszynowy. Co ciekawe, jest całkiem prawdopodobne, że w grze pojawią się również inne, grywalne postacie, podobnie jak to miało miejsce w czwartej odsłonie gry. Nagoshi nie chciał zbyt dużo mówić o samej rozgrywce, ale zdradził, że słowem kluczem, który charakteryzuje najnowszą odsłonę serii jest „destrukcja”. Mechanika gry niewiele się zmieni, jednak autorzy gry będą chcieli wprowadzić kilka zupełnie nowych rozwiązań, o które zresztą już się pokłócili. Kiedy zaś gra zadebiutuje na rynku?

 

"Chociaż nie mogę jeszcze podać Wam oficjalnej daty premiery, postaramy się dostarczyć grę w okresie, wyczekiwanym przez fanów."

 

- powiedział Nagoshi. Oznaczałoby to, że gra pojawi się najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku, oczywiście w pierwszej kolejności w Japonii. Sega doszła chyba do wniosku, że rok bez nowej Yakuzy to rok stracony. Cóż, jeśli jakość tych produkcji będzie zadowalająca, nie mam nic przeciwko takim praktykom.

Tagi: yakuza