Spider-Man No Way Home wykorzystywany przez hakerów. Piracka wersja filmu zamienia PC w kopalnie kryptowalut

News
2068V
Spider-Man No Way Home wykorzystywany przez hakerów. Piracka wersja filmu zamienia PC w kopalnie kryptowalut
Iza Łęcka | 28.12.2021, 09:59

Nie musiało minąć zbyt wiele czasu, by oszuści wykorzystali ogromną popularność najnowszej przygody Petera Parkera. Widowisko Sony i Marvela trafiło na nielegalne serwisy, a pliki zawierają złośliwe oprogramowanie, które zajmuje się wydobywaniem kryptowalut.

„Spider-Man No Way Home” cieszy się ogromną popularnością nie tylko w kinach. Produkcja jest chętnie piracona przez widzów, którzy z różnych powodów nie planują wizyt w kinach. Nie trzeba było zbyt długo czekać, by sytuację wykorzystali hakerzy.

Firma ReasonLabs, wiodący dostawca oprogramowania do zapobiegania i wykrywania cyberniebezpieczeństwa, odkryła nowy malware, który został dodany do pirackiej wersji „Spider-Man No Way Home”.

Pobierając film i otwierając plik, przestępcy otrzymują pełny dostęp do komputera i wykorzystują go do kopania kryptowalut. Jak możemy się jednak domyślić, złośliwe oprogramowanie jest trudne do wykrycia. Dopiero po pewnym czasie użytkownicy dostrzegą, że sprzęt działa gorzej i znacznie wolniej, a największe różnice pojawiają się przy rachunku za prąd, gdyż proces wydobywania potrzebuje całkiem sporo energii.

ReasonLabs informuje, że plik przygotowany przez nieuczciwych internautów automatycznie staje się niewykrywalny dla Windows Defender, przez co PC jest bezbronny. Przestępcy postanowili wykorzystać „Spider-Man No Way Home” do wydobywania Monero (XMR) – jednej z bardziej niemożliwych do wyśledzenia oraz anonimowych kryptowalut.

Źródło: https://thehackernews.com/2021/12/spider-man-no-way-home-pirated.html

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych