GTA 5 – kanoniczne zakończenie gry odkryte przez GTA Online Contract. Rockstar zdradziło sekret

News
2012V
GTA 5 – kanoniczne zakończenie gry odkryte przez GTA Online Contract. Rockstar zdradziło sekret
Wojciech Gruszczyk | 17.12.2021, 20:01

GTA 5 ma już swoje lata, gra wkrótce trafi na kolejne konsole, ale produkcja nadal skrywa sporo tajemnic. Rockstar najwidoczniej jeszcze przed premierą produkcji na PS5 i XSX|S postanowiło odpowiedzieć na krążące od dawna pytanie – które zakończenie z Grand Theft Auto 5 jest kanoniczne?

Szczegóły zostały ujawnione w dość nietypowym miejscu, ponieważ firma wykorzystała do tego GTA Online Contract. Jeśli jednak wciąż nie ukończyliście GTA 5 – nie czytajcie poniższych szczegółów. Na początku warto poznać historię, by dopiero później poznać tę szczegóły.

UWAGA NA SPOILER

Jak wiadomo GTA 5 posiada trzy zakończenia – w dwóch pierwszych (A i B) Trevor lub Michael giną, ale w trzecim (C) wszyscy bohaterowie wiodą dalsze życie po wydarzeniach z Grand Theft Auto 5. Jak się okazuje: to właśnie „C” jest kanonicznym zakończeniem.

Dowód na to pojawił się w GTA Online Contract, ponieważ gracze w nowych fabularnych misjach mają okazję pomagać raperowi Dr. Dre w próbie odnalezienia i odzyskania zaginionego telefonu muzyka oraz szeregu niewydanych kawałków, które znajdują na tym urządzeniu.

W trakcie jednej z misji gracze mają okazję brać udział w wyścigu wózkiem golfowym po planie filmowym – podczas jazdy Franklin wypowiada następujące słowa:

„Człowieku, cholera, znam jednego z pracujących tutaj producentów. Mam nadzieję, że nie jest dzisiaj w pracy”.

Franklin nie mówi dokładnie o kogo mu chodzi, ale właśnie w zakończeniu „C”, to Michael zaczyna pracę w tym miejscu jako producent. Jak widać Rockstar w ciekawy sposób połączyło historię z głównego wątku i zadbało o oczekiwaną od dawna odpowiedź na temat zakończenia Grand Theft Auto 5.

Warto zaznaczyć, że Rockstar już w 2019 roku (aktualizacja GTA Online Diamond and Casino) sugerowało kanoniczne zakończenie, ale dopiero najnowsza zawartość ostatecznie potwierdza sytuację.

Źródło: https://www.ign.com/articles/gta-onlines-update-confirms-original-gta-5-ending-canon

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych