ICO. Filmik z wczesnej wersji produkcji udostępniony z okazji 20 urodzin przełomowej gry

News
594V
ICO. Filmik z wczesnej wersji produkcji udostępniony z okazji 20 urodzin przełomowej gry
Bartosz Dawidowski | 06.12.2021, 09:47

Kultowe ICO z PlayStation 2 obchodzi w tym roku swoje 20 urodziny. Fumito Ueda i ekipa twórców tej przełomowej perełki postanowiła pokazać nam ciekawy materiał z produkcji tego hitu.

Zespół genDESIGN udostępnił materiał wideo prezentujący wczesną wersję ICO, kiedy gra znajdowała się we wczesnym stanie na PS2.

"To nagranie powstało w okolicach 1998 roku, by pokazać koncepcję gry wydawcy. To wideo było przełomowe dla zespołu, to działało jak światło latarni, prowadzącej nas do celu. Przez długi czas błąkaliśmy się wcześniej w ciemnościach, nie wiedząc, gdzie chcemy skierować ICO. Pomimo niedoskonałości, takich jak szumy w filmiku, nic nie poprawialiśmy w tym nagraniu, aby jak najlepiej oddać atmosferę tamtych czasów" - napisało studio genDESIGN.

ICO śmiało można nazywać grą przełomową, która zapoczątkowała całą serię innych, nacechowanych artystycznie produkcji, opartych nie na walkach, ale na eksploracji i podziwianiu pięknego środowiska. Tytuł wyróżnił się też mechanizmem prowadzenie za rękę i ochraniania tajemniczej dziewczyny, który uznawany był w swoim czasie za wielkie osiągnięcie deweloperów.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wydane na PS2 ICO otrzymało kilka lat później nowsze wydanie, w ramach kompilacji z Shadow of the Colossus, które zostało wprowadzone na rynek w wersji na PS3.

Przy okazji - cały czas czekamy na ujawnienie nowego projektu Fumito Uedy.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych