Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl utrzymują wysoką sprzedaż w Japonii. Marka udowadnia siłę

News
398V
Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl utrzymują wysoką sprzedaż w Japonii. Marka udowadnia siłę
Kajetan Węsierski | 05.12.2021, 13:30

Najnowsza odsłona Pokémonów zaliczyła naprawdę kapitalne pierwsze dwa tygodnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Twórcy mogą świętować znakomitą sprzedaż - nie pierwszy i nie ostatni raz.

Pokemon Brilliant DiamondPokemon Shining Pearl to dwie najnowsze gry z uniwersum Pokémonów, które debiutowały 19 listopada. Od razu pojawiły się informacje o bardzo dobrej sprzedaży i właściwie trudno się temu dziwić. Nawet pomimo faktu, że dostaliśmy "zaledwie" odświeżenie, zaoferowano nam kilkadziesiąt godzin znanej i lubianej przygody - więcej przeczytacie w naszej recenzji

Teraz okazuje się, że wysoka sprzedaż nie była wyłącznie sprawą pierwszych dni i początkowego szału. W magazynie Famitsu dostaliśmy wyniki sprzedaży z minionego tygodnia w Kraju Kwitnącej Wiśni i dowodzą one, iż marka ma naprawdę dużą siłę. Jak bowiem wynika z udostępnionych danych, w drugim tygodniu od debiutu rozeszło się kolejne 355 046 egzemplarzy (suma obu wersji). 

Oznacza to, że obecnie ogólna sprzedaż wynosi już 1 750 688 i wiele wskazuje na to, że już po bieżącym weekendzie będziemy mogli mówić o przekroczeniu granicy 2 milionów. To bez wątpienia bardzo dobry wynik i ma ogromny potencjał, by gonić kilka poprzednich odsłon. Poprzednia część, Sword/Shield, przebiła niedawno 4,2 miliona więc droga jeszcze długa, ale do osiągnięcia. Graliście już? 

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/12/japanese-charts-pokemon-diamond-and-pearl-remakes-stay-top-and-theyre-selling-faster-than-sword-and-shield

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych