Iza Łęcka Iza Łęcka 15.06.2021 13:32
Mass Effect i Dragon Age - BioWare ma głównego menadżera
835V

BioWare ma nowego głównego menadżera. Jego zadaniem jest „odbudowanie reputacji” - znamy plany studia

Twórcy serii Mass Effect i Dragon Age planują uratować nadszarpnięty wizerunek, a pierwszym krokiem powrotu na dobrą drogę jest odpowiednie zarządzanie firmą. Gary McKay został oficjalnie przedstawiony jako główny menadżer studia.

Kilka miesięcy temu Casey Hudson postanowił odejść z BioWare, co spotkało się z negatywnymi reakcjami niektórych graczy. Po miesiącach pracy na stanowisku tymczasowego głównego menadżera Gary McKay oficjalnie przejął kontrolę nad całym studiem.

Deweloper dołączył do firmy w 2020 roku i wydaje się, że doskonale zdaje sobie sprawę z pełnionej roli – w oficjalnym oświadczeniu podkreślił, że najważniejszymi zadaniami zespołu są odbudowanie reputacji oraz spełnienie obietnic.

„Jestem bardzo wdzięczny za tę szansę. Kiedy spędza się ponad 20 lat w branży, na liście rzeczy do zrobienia jest tylko garstka studiów, z którymi chciałoby się pracować - a BioWare jest na szczycie mojej listy. To studio jest wyjątkowe, ponieważ ma niesamowitą historię tworzenia gier i uniwersów, które odnoszą sukcesy i są uwielbiane przez tak wielu fanów. Dla mnie sukces polega na odbudowaniu tej reputacji i spełnieniu obietnicy jakości”.

BioWare w kolejnych latach planuje skupić się na grach, dzięki którym „wypracowało swoją renomę”, zatem możemy oczekiwać, że ekipa zajmie się rozwijaniem marek Dragon Age oraz Mass Effect. Wiele na to wskazuje, że studio skończy z eksperymentowaniem ze średnio udanymi IP i zaoferuje historie, na które czeka spore grono graczy.

„Jesteśmy skoncentrowani na wydawaniu gier, dzięki którym BioWare zbudowało swoją reputację - wysokiej jakości produkcji RPG na konsole oraz PC z elementami sieciowymi, bogatymi historiami, niezapomnianymi postaciami i ogromnymi światami. Wciąż pracujemy nad kolejnymi odsłonami Dragon Age i Mass Effect - a ten rok jest przełomowy, ponieważ obchodzimy 10 rocznicę powstania Star Wars: The Old Republic. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany przyszłością BioWare”.

Miejmy nadzieję, że więcej na temat BioWare usłyszymy już pod pod koniec przyszłego miesiąca. W trakcie EA Play Live 2021 powinniśmy ujrzeć przynajmniej jeden z tytułów rozwijanych przez ten doświadczony zespół.

Źródło: https://wccftech.com/bioware-confirms-gary-mckay-as-gm-success-is-all-about-rebuilding-our-reputation-and-delivering-on-our-promise-of-quality/

Tagi: BioWare dragon age Gary McKay mass effect