Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 30.05.2021 17:03
Peter Fabiano Destiny 2
897V

Producent serii Resident Evil opuszcza Capcom i dołącza do Bungie

Bungie doczekało się bardzo mocnego wzmocnienia w swoich szeregach. Jeden z najlepszych producentów w naszej branży po 13 latach opuścił Capcom, aby dołączyć do autorów Destiny.

Ekipa Bungie w pocie czoła pracuje nad rozwojem Destiny 2, ale po ostatnich inwestycjach, firma ma zamiar przygotować zupełnie nową produkcję osadzoną w nowym uniwersum. 

Jak zatem widzicie Amerykanie mają pełne ręce roboty i podejmują się dwóch gigantycznych projektów jednocześnie, co jak się domyślacie wymaga bardzo dobrej kadry zarządzającej. Jednym z najlepszych producentów jakich posiadał Capcom był Peter Fabiano, pracujący dla japońskiej korporacji już od 2008 roku. Wtedy to stawiał pierwsze kroki w naszej branży, by do dziś doczekać się wielu hitów na swoim koncie.

Znany producent pracował przy Monster Hunter 4: Ultimate, Resident Evil 3 Remake, Resident Evil 7, czy też ostatni Resident Evil Village. W swoim publicznym ogłoszeniu Peter napisał tak:

Ciężko jest to napisać, więc niech będzie najprościej: Dziękuję wszystkim w Capcomie za podążanie za mną ku wspólnemu dobru przez ostatnie 13 lat. Jestem wdzięczny za to doświadczenie na zawsze.

Dziękuję także wszystkim z oraz spoza studia, którzy mnie wspierali przez te lata. Teraz podejmuje się nowej pozycji w Bungie, gdzie z wspaniałymi ludźmi będę kontynuował swoją podróż. 

Tagi: Activision Blizzard Bungie Destiny 2