Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.05.2021 17:31
Horizon Forbidden West
1685V

Horizon Forbidden West cieszy się ogromnym zainteresowaniem. State of Play z rekordowym wynikiem oglądalności

Wczoraj odbyło się kolejne State of Play, podczas którego zobaczyliśmy prezentację Horizon Forbidden West. Tytuł Guerrilla Games cieszy się wielkim zainteresowaniem i wygenerował rekordowy wynik oglądalności.

Guerrilla Games zaprezentowało wczoraj długi materiał z Horizon Forbidden West, podczas którego zobaczyliśmy, jak działa i wygląda produkcja na PlayStation 5. Twórcy pierwszy raz pokazali przygodę, a Sony może już planować premierę pozycji i wydawca raczej nie musi martwić się o zainteresowanie grą.

Ostatni State of Play w zaledwie trzy godziny osiągnął lepsze wyniki od wszystkich poprzednich (pojedynczych) prezentacji, czyli wydarzeń, podczas których Sony pokazywało jedną grę. Trzeba tutaj zauważyć, że nawet The Last of Us 2, czyli bardzo znana marka wygenerowała znacznie gorszy rezultat.

Już teraz Horizon Forbidden West zebra ponad 2,6 mln widzów (w mniej niż 24 godziny), a przykładowo The Last of Us 2 wygenerował 1,5 mln w rok.

Nie możemy tutaj mówić o bezpośrednim przeniesieniu zainteresowania relacją względem sprzedaży, ale Sony na pewno bierze pod uwagę takie czynniki i korporacja raczej nie powinna martwić się o przyszłość swojego stosunkowo wciąż młodego IP.

Źródło: Twitter: BenjiSales

Tagi: Guerrilla Games Horizon Forbidden West Sony Interactive Entertainment