Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.05.2021 18:56
Chivalry 2
899V

Chivalry 2 do sprawdzenia za darmo na PS5, PS4, XSX|X i XOne. Otwarta beta dla wszystkich chętnych

Twórcy Chivalry 2 zapraszają wszystkich graczy na otwarte testy, dzięki którym konsolowcy będą mogli sprawdzić produkcję przed oficjalną premierą. Studio zapewniło pełny cross-play, więc możecie zmierzyć się ze znajomymi z różnych platform.

Chivalry 2 zadebiutuje na rynku 8 czerwca, ale deweloperzy doskonale wiedzą, że posiadają w swoich rękach mocny tytuł, więc Torn Banner Studios zdecydowało się na otwartą betę. Wydarzenie rozpoczyna się dzisiaj i będzie trwać przez sześć dni, a podczas rozgrywki na jednym serwerze spotkacie graczy z PlayStation 5, PlayStation 4, Xboksów Series X|S i Xboksa One. Twórcy zapewnili pełny cross-play już podczas testów.

Torn Banner Studios postanowiło uczcić rozpoczęcie zmagań i wrzuciło oficjalną ścieżkę dźwiękową z Chivalry 2 na między innymi Spotify, YouTube oraz Apple Music. Gracze mogą posłuchać utworów, a co ciekawe – deweloperzy chcą dalej wspierać kompozytorów oraz niezależnych twórców, więc zagwarantowali autorowi soundtracka (JD Spears) 100% bezpośrednich przychodów ze sprzedaży, przy jednoczesnym zachowaniu praw do wykorzystywania tej muzyki w obecnych i przyszłych grach oraz ich kampaniach marketingowych.

W trakcie otwartej bety Chivalry 2, gracze mogą liczyć na szereg nowości:

 • Cross-play na wszystkich platformach - wielkie starcia wymagają wielkich pól bitwy. Cross-play pomiędzy wszystkimi sprzętami zaciera granice między PC a konsolami i pozwala graczom spotkać się niezależnie od wybranej platformy
 • Rzeź Coxwell (nowa mapa celów zespołu): Zakon Masonów stara się stworzyć brutalny przykład spokojnej wioski Coxwell po tym, jak zadeklarował wsparcie dla Argon II. Spal wioskę, wyważ bramę, ukradnij złoto i zabij żołnierzy.
 • Bitwa o Darkforest (nowa mapa celów zespołu): siły Agathian czekają, gotowe do zasadzki na armię Masonów, która maszeruje, by zabić księcia Fogbern Keep. Zniszcz barykadę, pchnij konwój, zdobądź i utrzymaj stróżówkę i zabij księcia.
 • Oblężenie Rudhelma (mapa celów zespołu): Po tygodniach oblężenia siły Agathian rozpoczynają ostateczny atak na twierdzę Masonów bronioną przez następcę Masonów. Pchnij wieże oblężnicze, zdobądź i utrzymaj stróżówkę, spal namioty, pchnij rampy oblężnicze, zdobądź i utrzymaj dziedziniec oraz pokonaj dziedzica, aby odnieść zwycięstwo.
 • Bitwa o Polanę Warden (Team Deathmatch / mapa FFA): Armie Zakonu Masonów i Rycerzy Agathian spotykają się na równo wyrównanym otwartym polu bitwy.
 • Tereny turniejowe (Team Deathmatch / mapa FFA): Elitarni wojownicy Zakonu Masonów i Rycerzy Agathian walczą o dominację i uwielbienie tłumu.
 • Free-for-all (nowy tryb gry): to Ty rywalizujesz ze wszystkimi w tym chaotycznym szaleństwie typu „każdy na każdego”, który pojawia się po raz pierwszy w otwartej becie Cross-Play.
 • Pełna personalizacja (nowość w otwartej becie): dostosuj swój wygląd w grze i odblokuj szeroką gamę opcji kosmetycznych, zdobywając doświadczenie w każdej z czterech klas podstawowych i 12 podklas.
 • Serwery pojedynków (nowość w otwartej becie): dostępne tylko na PC, gracze mogą wejść na specjalne serwery skonfigurowane dla graczy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pojedynkowania się 1 na 1 z innymi graczami. Uczestnicy są proszeni o przestrzeganie systemu honoru i szanowanie graczy, którzy chcą skupić się na pojedynkach 1 na 1.
 • Opcje serwera dla 64/40 graczy (nowość): Doświadcz chaosu epickich średniowiecznych pól bitewnych, ruszaj na front bitwy i doświadcz prawdziwej walki na masową skalę, obsługującej do 64 graczy, zaprojektowanej tak, aby uchwycić intensywność i zakres z „Bitwy bękartów” z Game of Thrones. Dla graczy zainteresowanych bardziej strategicznymi bitwami wymagającymi lepszej komunikacji i pracy zespołowej dostępne będą również opcje dołączenia do 40-osobowych serwerów w trybie Team Objective.
 • "Imprezy" na tej samej platformie (nowość w otwartej becie): Gracze mogą teraz łączyć się w grupy i tworzyć drużyny na tej samej platformie przed dołączeniem do meczu Cross-Play.

Zamierzacie sprawdzić propozycję? Przeczytajcie nasze wrażenia z zamkniętych testów, a dodatkowo pamiętajcie, że beta na konsolach PlayStation nie wymaga PlayStation Plus, ale na Xboksach nadal musicie posiadać Xbox Live Gold.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: Chivalry 2 Deep Silver Torn Banner Studios