Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.05.2021 15:30
Paradox Interactive problemy
991V

Paradox Interactive wciąż z kłopotami. Studio zalicza 9% spadek przychodów względem tego samego okresu w 2020

Wygląda na to, że Paradox Interactive ma przed sobą naprawdę trudny czas - wyniki za pierwszy kwartał 2021 roku są niższe, niż w tym samym okresie 2020. 

Paradox Interactive nie ma ostatnio lekko. Zaledwie kilkanaście dni temu mogliśmy czytać o planach reorganizacji i zawieszeniu jednego z najważniejszych tytułów. Już w lutym tego roku pojawiały się plotki na temat przejęcia ekipy przez Xboksa (a liczne tytuły studia już teraz przecież dostępne są w Game Passie), co mogłoby okazać się niezłym zastrzykiem gotówki.

A wiele wskazuje na to, że pieniądze mogłyby się teraz naprawdę przydać. Jak bowiem wynika z najnowszego raportu, przychody w I kwartale 2021 roku (od stycznia do marca) wyniosły 43 miliony dolarów. Jest to aż dziewięcioprocentowy spadek względem tego samego okresu, ale w 2020. Wtedy przychód przekroczył 49 milionów dolarów. CEO studia, Ebba Ljungerud, przekazała, że nie są zadowoleni z wyników. 

Wspomniała również, że duży wpływ miał kurs dolara, który nie był przychylny. Oczywiście należy wziąć pod uwagę także fakt, że w Europie w marcu ubiegłego roku wciąż nie nie mieliśmy stanu pandemicznego. Później wszędzie pojawiły się spadki - również w szwedzkim Paradox Interactive. Głównym motorem napędowym w powrocie na dobrą ścieżkę ma być Surviving Mars. Jak wyjdzie? Przekonamy się za kilka miesięcy! 

Źródło: https://wholesgame.com/news/paradox-interactive-profits-fall-for-q1-2021/

Tagi: finanse Paradox Interactive spadek wyniki