Iza Łęcka Iza Łęcka 14.05.2021 13:36
PlayStation 5 ze słabszą sprzedażą w Wielkiej Brytanii
733V

PS5 zalicza słabszy miesiąc w Wielkiej Brytanii. Zdecydowana dominacja Nintendo

W kwietniu na Wyspach najnowsza generacja Sony sprzedawała się gorzej niż urządzenia Nintendo i Microsoftu, za to gracze przede wszystkim decydowali się na zakup Nintendo Switcha i gier przeznaczonych na ten sprzęt. Sprawdźcie szczegóły zestawień.

PlayStation 5 i Xboksy Series X|S nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy z całego świata. Sony zapewnia, że pracuje nad zwiększeniem produkcji swojej najnowszej platformy, natomiast Microsoft niedawno ogłosił nową inicjatywę - Console Purchase Pilot - która umożliwi zakup konsol społeczności należącej do programu Xbox Insiders.

Wspomniane problemy z zaopatrzeniem mają realny wpływ na sprzedaż konsol w Wielkiej Brytanii. W minionym miesiącu liderem rankingu został Nintendo Switch, który okazał się najchętniej kupowanym modelem, natomiast drugą najlepiej sprzedającą się platformą były konsole Microsoftu - Xboksy Series X|S. Dzięki nowym dostawom na omawianym rynku, Microsoft powoli nadrabia różnice, jakie od początku 2021 roku dzielą go od nowych urządzeń Nintendo i Sony.

Zgodnie z raportem GfK Entertainment w ciągu czterech tygodni kwietnia sprzedało się 90 tysięcy konsol, co stanowi spadek o 59% w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku - kiedy na Wyspach rozpoczął się lockdown i wszyscy obywatele ograniczyli mobilność, skupiając się między innymi na rozgrywce we własnych domach. Wskazany rezultat nie jest więc zaskoczeniem dla analityków.

Oprócz najlepszej pozycji Nintendo Switcha na listach sprzedaży konsol, fizyczne wydania gier przeznaczone na sprzęt Japończyków również cieszyły się największym zainteresowaniem wśród brytyjskich graczy. W kwietniu oryginalne produkcje Nintendo stanowiły 32,5% wszystkich sprzedanych tytułów, jednak warto podkreślić, że klienci w przeważającej części wybierali produkcje na Nintendo Switcha (49,6% zakupionych propozycji). Pierwsze miejsce w miesięcznym zestawieniu zajęło New Pokemon Snap, które zadebiutowało 30 kwietnia (sprawdźcie naszą recenzję).

Najchętniej kupowane gry w kwietniu w Wielkiej Brytanii:

  1. New Pokemon Snap (Nintendo)
  2. FIFA 21 (EA)
  3. Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
  4. Super Mario 3D World + Bowser's Fury (Nintendo)
  5. Mario Kart 8: Deluxe (Nintendo)
  6. Minecraft: Switch Edition (Microsoft/Nintendo)
  7. Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
  8. Monster Hunter Rise (Nintendo/Capcom)
  9. Returnal (Sony)
  10. Ring Fit Adventure (Nintendo)

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/switch-xbox-and-ps4-all-outsold-ps5-in-the-uk-last-month
https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-05-13-nintendo-switch-comes-out-top-in-april-as-ps5-stock-slows-uk-monthly-charts

Tagi: Microsoft nintendo nintendo switch ps5 playstation 5 ranking sprzedaży Sony Xbox Series X