Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.05.2021 20:00
Gran Turismo Sport
1026V

Gran Turismo Sport na Olimpiadzie. Gracze z Polski mogą zawalczyć o slot na Igrzyska

Twórcy Gran Turismo Sport przedstawili szczegóły dotyczące rywalizacji na cyfrowej Olimpiadzie. Gracze już dzisiaj rozpoczynają walkę, by spełnić swoje marzenia i móc prezentować Polskę na Igrzyskach. Zwycięzca zgarnie złoty medal Olympic Virtual Series.

Na oficjalnej stronie Gran Turismo pojawiły się szczegóły eliminacji do Olympic Virtual Series, czyli oficjalnych rozgrywek uznawanych i w zasadzie nawet organizowanych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Ponownie zdecydowano się zbliżyć sport do e-sportu i podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędzie się „seria wirtualnych wydarzeń sportowych”.

Już wcześniej zapowiedzieliśmy, że gracze wezmą udział w zmaganiach – na liście znalazło się Gran Turismo Sport i fani od dzisiaj mogą rozpocząć rywalizację.

Twórcy z Polyphony Digital podkreślają, że w Globalnych Kwalifikacjach Online może wziąć udział każdy, kto posiada Gran Turismo Sport, jednak tylko osoby, które mają ukończone 18 lat będą mogły reprezentować swój kraj na Światowym Finale – oczywiście jeśli się zakwalifikują.

Rywalizacja w tym wypadku jest „prosta” – w Gran Turismo Sport znajdziecie próbę czasową w trybie „Sport” i zadaniem śmiałków jest uzyskanie jak najlepszy rezultat. Zainteresowani mogą starać się poprawić swój wynik do 23 maja i następnie 16 kierowców z najlepszymi wynikami z całego świata otrzyma zaproszenie na finały.

Polacy mogą brać udział w zawodach – znajdujemy się na oficjalnej liście krajów, których zawodnicy mogą starać się o awans na Olimpiadę. Dodatkowe szczegóły znajdziecie na witrynie Gran Turismo.

Gran Turismo Sport na Olimpiadzie.

Źródło: https://www.gran-turismo.com/pl/gtsport/ovs/overview/2021/

Tagi: Gran Turismo Sport Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment