Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.05.2021 11:09
Nintendo Switch z aktualizacją systemową. Firmware 12.0.2
847V

Nintendo Switch z aktualizacją systemową. Firmware 12.0.2

Nintendo dopiero co w kwietniu wypuściło aktualizację systemową dla Switch. Firma ponownie wprowadza świeżą wersję firmware'u dla swojej konsoli.

Firmware 12.0.2 jest już gotowy do pobrania przeze posiadaczy Switchów. Jak łatwo się domyślić, Nintendo ponownie nie jest wylewne, jeśli chodzi o wprowadzane w aktualizacji systemowej zmiany (bo zapewne mają one związek wyłącznie ze zwiększaniem zabezpieczeń antypirackich). Nintendo wspomina tylko w oficjalnym komunikacie o "zwiększeniu stabilności systemu", czyli używa swojej zwyczajowej formuły w przypadku mniejszych aktualizacji firmware'u.

Ostatnią ważną aktualizacją systemu Nintendo Switch był firmware 11.0.0, wydany pod koniec 2020 r. Wtedy firma zapewniła nam oczekiwane modyfikacje i poprawki w działaniu save'ów w Chmurze czy w przesłaniu zrzutów ekranowych. Niestety późniejsze aktualizacje (również  firmware 12.0.0) nie wprowadziły żadnych konkretnych nowinek do działania konsoli Nintendo.

Pojawiały się przy okazji aktualizacji systemowej 12.0.1 spekulacje, że software wprowadził zmiany w działaniu systemu Bluetooth, ale nie zostały one potwierdzone. Switch wciąż oficjalnie nie zapewnia wsparcia dla sprzętu audio działającego w oparciu o połączenie Bluetooth.

Źródło: https://nintendoeverything.com/switch-update-out-now-version-12-0-2/

Tagi: firmware nintendo switch Switch