Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.05.2021 20:37
Returnal PS5
998V

Returnal zalicza dobry start na PlayStation Store. Sony potwierdziło wyniki z kwietnia

Sony przedstawiło najnowsze wyniki z PlayStation Store, które potwierdzają, że Returnal zanotował dobry start w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Gracze chętnie sięgnęli również po polski Outriders, który osiągnął dobry rezultat na obu rynkach.

Sony przedstawiło najnowsze wyniki najchętniej pobieranych gier z kwietnia i choć nie mówimy w tym wypadku o liczbach sprzedanych egzemplarzy, to jednak biorąc pod uwagę, że część pozycji debiutowała właśnie w kwietniu, otrzymujemy poniżej ciekawe zestawienie prezentujące zainteresowanie poszczególnymi grami.

Returnal miał bardzo mało czasu, by podbić rynek, ponieważ pozycja debiutowała w ostatni dzień miesiąca, ale nawet w tej sytuacji ekskluzywna gra z PlayStation 5 zanotowała dobre wyniki – to trzecie i czwarte miejsce w Stanach Zjednoczonych/Kanadzie oraz na Starym Kontynencie.

Outriders miało znacznie więcej czasu (tytuł trafił na rynek 1 kwietnia), ale warto zwrócić uwagę, że pozycja na obu rynkach osiągnęła podwójne srebro. Tutaj na pewno warto przypomnieć, że polski looter shooter zadebiutował również w Xbox Game Pass, co mogło skłonić niektórych graczy, by zainteresować się pozycją na platformie Microsoftu.

Cyberpunk 2077 wypadł już z obu list, ale Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino wciąż znajduje graczy, którzy chętnie wracają do tej przygody – opowieść z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego stale pojawia się w rankingach Sony.

PlayStation Store wyniki - kwiecień - gry z PS5

PlayStation Store wyniki - kwiecień - gry z PS4

PlayStation Store wyniki - kwiecień - gry z PSVR

PlayStation Store wyniki - kwiecień - DLC

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/05/10/playstation-store-april-2021-top-downloads/

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment