Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.05.2021 18:20
Uncharted 4 - ma już 5 lat
1354V

Uncharted 4 ma już 5 lat. Twórcy potwierdzają liczbę graczy

Naughty Dog świętuje 5 lat od premiery Uncharted 4: Kres Złodzieja. Twórcy potwierdzili wyniki produkcji i liczbę graczy, którzy zdecydowali się wybrać na ostatnią przygodę Nathana Drake'a. Na przejażdżkę z poszukiwaczem skarbów wybrało się ponad 37 mln zainteresowanych.

Naughty Dog po zakończeniu prac nad The Last of Us 2 nie potwierdziło swoich kolejnych planów, ale twórcy mają pracować nad The Last of Us Remake, nowym Uncharted oraz sieciową produkcją (prawdopodobnie Frakcje). Wstępne informacje dotyczące nowych projektów studia powinniśmy poznać w przyszłym miesiącu, ale już teraz otrzymaliśmy ciekawą wiadomość.

Twórcy potwierdzili, że 37 mln graczy wypróbowało Uncharted 4 – nie jest to oczywiście liczba sprzedanych egzemplarzy, ale i tak rezultat robi wrażenie. 13,3 mln śmiałków sprawdziło tryb sieciowy, a tylko 2 mln zainteresowanych wspięło się na szczyt wieży zegarowej. Spora część fanów (12 mln) znalazło zabawkowy pistolet na strychu Drake'a.

Naughty Dog podziękowało fanom za wsparcie, opublikowało okolicznościowy wpis na blogu oraz przedstawiło prace społeczności:

W social mediach zamiast awataru z The Last of Us pojawiła się moneta z napisem „Pro Deus Qvod Licentia 1710”, którą na pewno dobrze kojarzą entuzjaści tego IP.

Jak wspominacie Uncharted 4: Kres Złodzieja?

Źródło: Twitter: Naughty_Dog

Tagi: Naughty Dog Sony Computer Entertainment Uncharted 4: Kres Złodzieja