Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.05.2021 14:15
Ubisoft Originals Far Cry 6
1134V

Ubisoft niczym Netflix. Teraz firma będzie oferować „Ubisoft Originals”

Ubisoft zapowiadając The Division: Heartland wspomniało o „Ubisoft Originals”. Nie musieliśmy długo czekać, by korporacja wytłumaczyła swój projekt. Teraz gry rozwijane wewnętrznie będą określane nową nazwą.

W zeszłym tygodniu Ubisoft zapowiedział The Division: Heartland oraz The Division Mobile, jednak niektórzy gracze szybko dostrzegli, że na grafice promującej ten pierwszy tytuł pojawiła się nazwa „Ubisoft Originals”. Firma początkowo nie tłumaczyła pomysłu, ale teraz otrzymaliśmy wszystkie szczegóły.

Ubisoft chce za pomocą „Ubisoft Originals” określać wszystkie produkcje studia, które będą tworzone przez wewnętrzne zespoły korporacji. W zasadzie identycznie ruch widzimy w przypadku Netflixa, który określa „Netflix Originals” wszystkie filmy, seriale i dokumenty przygotowane na zlecenie firmy.

Sytuacja jest jednak ciekawa z innego powodu – aktualnie Ubisoft nie wydawał pozycji od zewnętrznych deweloperów. Bardzo jednak możliwe, że korporacja w przyszłości będzie wspierać mniejsze zespoły.

Taką sytuację widzimy w przypadku EA Originals, dzięki któremu zagraliśmy już w między innymi Rocket Arena, Sea of Solitude, Unravel Two, A Way Out oraz Fe... Choć Elektronicy wykorzystują „Originals” w przypadku pozycji zewnętrznych firm.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-05-10-ubisoft-will-now-brand-all-its-own-games-as-ubisoft-originals

Tagi: The Division: Heartland Ubisoft Ubisoft Originals