Iza Łęcka Iza Łęcka 10.05.2021 07:42
Resident Evil Village
4250V

Resident Evil Village z ukradzionym projektem potwora? Reżyser filmu uważa, że Capcom wykorzystał jego pracę

W Resident Evil Village gracze stają w szranki z najróżniejszymi stworami. Twórcy nie skupili się wyłącznie na przerażających zombie, a w tajemniczej wiosce oraz jej okolicach można natknąć się na wiele potworów – projekt jednego z nich podobno miał zostać ukradziony przez deweloperów z Capcomu. [uwaga na spoiler]

Resident Evil Village spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony mediów z całego świata i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pomimo niezwykle pomyślnej premiery Capcom może mieć niemały problem. Richard Raaphorst jest reżyserem, który w 2013 roku pracował nad filmem „Frankenstein's Army”, tworząc również projekty wszystkich kreatur, jakie znalazły się w horrorze. Wśród bestii była postać niezwykle podobna do rywala, z którym mierzą się obecnie gracze w najnowszej pozycji japońskiego studia.

[UWAGA NA SPOILER]

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z najświeższą grą Capcomu, ostrzegam przed możliwymi spoilerami. W trakcie kampanii marketingowej Japończyków potwór nigdy nie był prezentowany, co może być niespodzianką dla wielu odbiorców.

Na swoim profilu na Linkedin Raaphorst zarzucił twórcom, że jego pomysł na stwora został wykorzystany „zupełnie bez autoryzacji i uznania w napisach końcowych”. Do wpisu dołączone zostały również grafiki i porównania prezentujące postać. Reżyser odpowiedzialny jest za stworzenie głównych założeń do historii oraz opracowanie scenariusza obrazu z 2013 roku. Poniżej możecie również sprawdzić zwiastun horroru. Jak na razie nie wiemy, czy Capcom ustosunkuje się do oskarżeń twórcy.

Sprawdźcie naszą recenzję oraz poradnik do Resident Evil Village.

Resident Evil Village vs Frankenstein's Army - 1

Resident Evil Village vs Frankenstein's Army - 2

Zobaczcie także zwiastun „Frankenstein's Army”:

Źródło: https://www.resetera.com/threads/re8-allegedly-steals-monster-design-from-2013-film-spoilers.423170/

Tagi: Capcom plagiat Resident Evil Village