Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 09.05.2021 16:30
Formula Team PlayWay
734V

Formula Team. PlayWay prezentuje grę o zarządzaniu zespołem Formuły 1 - chyba

PlayWay kombinuje z coraz to różniejszymi gatunkami gier, których się podejmuje i jak na razie wychodzi mu to dość różnie - czasem tytuł stanie się hitem, czasem przemknie bez żadnego rozgłosu. Jak będzie z Formula Team?

Formuła 1 jest jednym z najpopularniejszych sportów motorowych w dziejach świata, z którego wiele firm pragnie zrobić własną oficjalną lub nieoficjalną grę wideo. Dlatego też oprócz nadciągającego F1 2021 na rynku pecetowym dostaniemy jeszcze jedną, dość niespodziewaną produkcję dotyczącą królowej motosportów.

Rodzimy PlayWay przygotowuje produkcję zatytułowaną Formula Team, która ma być nieoficjalnym symulatorem prowadzenia zespołu wchodzącego w skład Formuły 1. Będziemy tu konstruować nowe bolidy, układać je w ciężarówkach, ustalać transport pomiędzy wyścigami, a nawet... doradzać kierowcy jak powinien pojechać na zakręcie - i to w czasie rzeczywistym.

Nie do końca wiadomo tak naprawdę, o czym ma być ten tytuł i co nam zaoferuje, bo z jednej strony budowanie bolidu brzmi spoko, ale układanie ciężarówek, planowanie podróży, czy nawet ustalanie kąta skrętu oraz prędkości jaką ma pojechać kierowca w ogóle nie brzmi jak coś, co może być po pierwsze fajne, a po drugie realistyczne. Zazwyczaj zespół mówi kierowcy aby zwolnił, aby na danym zakręcie bardziej oszczędzał opony i tego typu komendy, a nie "jedź 120 km/h pod kątem 67,5 stopnia".

Źródło: YouTube

Tagi: formula 1 Formula Team Formuła 1 PlayWay