Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 08.05.2021 14:45
EA i Metalhead Software
514V

Electronic Arts przejmuje Metalhead Software. Studio może pracować nad swoją grą o baseballu

Wygląda na to, że Electronic Arts zamierza rozszerzyć swoją ofertę gier sportowych o tytuł związany z baseballem. Wskazuje na to najnowszy zakup, którego dokonali.

Electronic Arts to obecnie jedni z największych wydawców na świecie i cały czas podejmują ruchy, które mają ich ugruntowywać na takiej pozycji. Oczywiście wpływa na to posiadanie praw do wielu głośnych serii, jak na przykład Battlefield (czekamy na kolejną odsłonę). Inną sprawą jest nabywanie praw do ciekawych marek - ostatnio miało to miejsce w kontekście wykupienia Codemasters i marki F1.

Do Internetu trafiła natomiast informacja o nowym, bardzo ciekawym przejęciu ze strony Electronic Arts - zakupili oni kanadyjskich deweloperów, Metalhead Software. Ekipa najbardziej znana jest z prac nad serią gier Super Mega Baseball. I choć nie znamy dokładnych szczegółów w kontekście transakcji, możemy być niemal pewni, że w portfolio EA pojawi się nowa dyscyplina sportowa, którą będą wydawać w wirtualnej formule.

Warto przypomnieć, że ostatnią grą o baseballu, którą wydało EA, była odsłona MVP NCAA z 2007 roku. Seria została zakopana z powodu bardzo słabej sprzedaży. I wygląda na to, że giganci branży gier mają zamiar raz jeszcze spróbować swoich sił przy tej popularnej dyscyplinie. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki niewątpliwemu zastrzykowi finansowemu, Metalhead Software stworzą jeszcze lepszy tytuł, niż najnowsza część!

Źródło: https://wholesgame.com/news/ea-acquires-metalhead-software/

Tagi: baseball ea Electronic Arts Metalhead Software Super Mega Baseball 3