Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 08.05.2021 10:30
Sony i Epic Games
3456V

Epic oferował Sony 200 milionów dolarów za "4-6 gier na wyłączność" dla Epic Games Store

Podczas procesu pomiędzy Epic Games a Apple dowiadujemy się naprawdę wielu interesujących informacji i właśnie pojawiła się kolejna, która bez wątpienia pokazuje rozmach tych pierwszych.

Batalia sądowa pomiędzy Gigantami z Cupertino a Epic Games trwa w najlepsze i trzeba przyznać, że przynosi całą masę ciekawych informacji zza kulis branży gier. Najpierw dowiedzieliśmy się o tym, że Xbox Game Pass może trafić na inne konsole, a nieco później poznaliśmy cenę ekskluzywności najnowszej odsłony Borderlands (która do najniższych nie należała).

A teraz, podczas ciągnącego się procesu pomiędzy Apple i Epic Games, na jaw wyszły kolejne informacje o stosunkach, jakie są pomiędzy tymi pierwszymi a Sony. Jak się bowiem okazało, Epic złożył ofertę japońskim gigantom branży rozrywkowej, która opiewała na 200 milionów dolarów. Co chcieli w zamian? Cztery do sześciu gier PlayStation Studios na pecetową wyłączność!

Niestety nie zostało sprecyzowane, o które pozycje chodzi. Mogą być to więc te, które mają swoje miejsce na Steamie (Horizon Zero Dawn, Days Gone), a może być tak, że rozmowa tyczyła się potencjalnych ruchów w przyszłości - na przykład w kontekście Marvel's Spider-Man albo nawet nadchodzącego Ratchet & Clank: Rift Apart. Intrygująca sprawa!

 

Źródło: https://www.psu.com/news/epic-offered-sony-200-million-for-a-handful-of-playstation-studios-games-as-epic-games-store-exclusives/

Tagi: Epic Games gry playstation Sony wyłączność