Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.05.2021 12:19
Resident Evil Village na zwiastunie premierowym. Nie wszyscy recenzenci są zachwyceni
1357V

Resident Evil Village na zwiastunie premierowym. Nie wszyscy recenzenci są zachwyceni

Resident Evil Village zgarnia sporo pochwał w recenzjach (choć nie obyło się bez ostrej krytyki niektórych serwisów). Pozostaje odliczać już ostatnie godziny do premiery gry.

O tym, że Resident Evil Village może zachwycić fanów horrorów pisaliśmy już tutaj, w przeglądzie ocen, jakie zgarnął tytuł. Warto jednak - dla równowagi - dodać, że gra zbiera też solidne baty od niektórych krytyków. Przykładowo w swojej recenzji zakończonej oceną 6,5/10 Stevivor wskazuje na problemy z frameratem występujące na PS5, na nielogiczną fabułę z masą narracyjnych potknięć, na kiepsko zrealizowanych głównych antagonistów i wreszcie na wymuszone gameplayowe "bramki", które blokują postępy w pewnych miejscach trwającej ok. 10 godzin gry. Zadziwiające są problemy z płynnością animacji na PS5. Według redakcji Stevivor w horrorze występują pewne sekcje, w których framerate znacząco spada na PS5 - z poziomu 60 fps w okolice 40 fps. Ma to być szczególnie widoczne z włączonym ray tracingiem w jednej lokacji, w której rozwiązujemy logiczną zagwozdkę.

Jeszcze niższą notę wystawiła redakcja VideoGamer (5/10), która narzeka na to, że Resident Evil Village bardzo rzadko straszy i na mało ciekawego głównego bohatera opowieści. "Jestem rozczarowany kierunkiem, jaki obrano dla całej marki" - napisał redaktor VideoGamera. Jak widać zdania recenzentów są więc podzielone a rozstrzał ocen naprawdę duży (od 9,5/10 aż do 5/10).

Przed samą premierą Capcom opublikował dwa kolejne materiały wideo. Pierwszy to zwiastun premierowy gry, a drugi to kontynuacja komicznego materiału z pacynkami - oczywiście prosto z Japonii.

W tym miejscu przeczytacie naszą recenzję Resident Evil Village.

Tagi: Capcom Resident Evil Village