Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2021 12:25
Activision Blizzard
1342V

Activision Blizzard utworzy studio w Polsce! Firma planuje zatrudnić ponad 2000 pracowników w różnych krajach

Activision Blizzard potrzebuje wielu utalentowanych deweloperów, więc korporacja zamierza rozwijać swoje struktury tworząc nowe studia. Bobby Kotick chce zainwestować i zatrudnić ponad 2000 pracowników, a jedna z siedzib ma pojawić się w Polsce.

Activision posiada już swoje studio w Polsce – Infinity Ward Poland. To właśnie ten zespół pracował nad silnikiem wykorzystywanym przez między innymi ostatnią odsłonę Call of Duty: Modern Warfare.

Jak się jednak okazuje, wkrótce możemy być świadkami ciekawego ogłoszenia. Na wczorajszej konferencji z inwestorami potwierdzono, że korporacja chce w następnych dwóch latach zatrudnić ponad 2000 nowych pracowników. Twórcy mają rozwijać najważniejsze IP.

Bobby Kotick, Activision Blizzard CEO, potwierdził również, że firma chce utworzyć nowe studia w różnych krajach – w tym w Polsce:

„Planujemy agresywną strategię zatrudnienia do naszych nowych studiów i dużą ekspansję w Polsce, Chinach, Australii i Kanadzie”.

Na większe szczegóły musimy zaczekać, ale Bobby Kotick na pewno nie bez powodu wspomniał o naszym kraju. Jak wiadomo dotychczas korporacja zatrudniała specjalistów z Polski w zespołach z między innymi Stanów Zjednoczonych, jednak wkrótce może się wiele zmienić.

Źródło: Igor, dzięki za link!
https://blizzplanet.pl/diablo/activision-blizzard-otwiera-studio-w-polsce/

Tagi: Activision Activision Blizzard blizzard