Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2021 07:36
Returnal PS5
1870V

Returnal z gorszą sprzedażą od innych gier Sony. Ekskluzywny tytuł z PS5 przegrał z pozycją Nintendo w UK

Najnowsza produkcja Sony nie podbiła Wielkiej Brytanii. Returnal musiał uznać wyższość innej ekskluzywnej pozycji, która choć zebrała gorsze noty, to osiągnęła wyższą sprzedaż. Ekskluzywne tytuły Sony dotychczas notowały lepsze rezultaty.

Returnal zadebiutował w zeszłym tygodniu i dla wielu graczy produkcja Housemarque charakteryzuje się zbyt wysokim poziomem trudności. Klienci Sony mają jednak nadzieję, że twórcy zdecydują się na ważną zmianę i w pewien sposób zmniejszą wyzwania.

Pojawiły się już wyniki sprzedaży z Wielkiej Brytanii, według których Returnal zanotował gorszą sprzedaż od innych ekskluzywnych gier Sony. Może to mieć oczywiście związek z bazą odbiorców (niższa liczba posiadaczy PS5) oraz trzeba pamiętać, że tytuł jest dostępny w wyższej cenie. Produkcja powinna notować lepsze wyniki w momencie, gdy na rynku pojawią się kolejne egzemplarze PlayStation 5.

Pozycja Housemarque zajęła drugie miejsce w zestawieniu z UK – New Pokémon Snap zaliczył świetny start notując prawie czterokrotnie wyższą sprzedaż od swojego poprzednika, który w dniu premiery zajął dopiero 9. miejsce w rankingu sprzedaży. Najnowszy spin-off (Snap) osiągnął nawet 2,5 razy lepszy wynik od Pokémon: Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX z marca ubiegłego roku. Jest to trzecia największa premiera z Nintendo Switcha w tym roku za Super Mario 3D World + Bowser's Fury i Monster Hunter Rise.

W Wielkiej Brytanii bez wielkich zmian – w czołówce nadal utrzymują się pozycje Nintendo, FIFA 21, Grand Theft Auto 5, Minecraft czy też najnowsze Call of Duty. Sprawdźcie GfK Top Ten (wyniki nie obejmują dystrybucji cyfrowej):

  1. Pokémon Snap (nowość)
  2. (nowość)Returnal
  3. Super Mario 3D World + Bowser's Fury (3 miejsce w zeszłym tygodniu) 
  4. Mario Kart 8: Deluxe (5)
  5. Animal Crossing: New Horizons (3) 
  6. FIFA 21 (2) 
  7. Minecraft (Switch) (6)
  8. Grand Theft Auto 5 (8) 
  9. Ring Fit Adventure (9)
  10. Call of Duty: Black Ops Cold War (12)

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-05-02-new-pok-mon-snap-launch-is-four-times-bigger-than-original-uk-boxed-charts

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment