Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 01.05.2021 12:30
Epic Games nabywa ArtStation
1082V

Epic Games przejął ArtStation i od razy obniżył ceny. Platforma dla artystów ma nowego właściciela

Kolejny tydzień i kolejne przejęcia w branży gier wideo. Coraz częściej dochodzi do tego typu zakupów, a teraz "bohaterami" całej transakcji są Epic Games oraz ArtStation.

Ostatnio zakupy na najwyższych szczeblach branży gier wideo są coraz częstszym zjawiskiem. W minionych tygodniach pojawiło się sporo informacji na temat głośnych przejęć. W ubiegły weekend pojawiła się na przykład wiadomość o tym, że Peope Can Fly nabyło Phosphor Games z Chicago. Nieco wcześniej mogliśmy czytać natomiast o ciekawym ruchu transferowym Epic Games, które kupiło Cubic Motion (mistrzów animacji twarzy).

Bohaterem transakcji, o której przyszło mi dziś napisać, ponownie jest Epic Games, które coraz lepiej czuje się w rozwijaniu swoich studiów. Tym razem giganci branży nabyli ArtStation - stronę internetową, która stanowi bazę dla portfolio osób związanych z grafiką w grach wideo oraz samej cyfrowej sztuce. Korzystają z niej nie tylko amatorzy, ale również profesjonaliści (twórcy z Blizzarda, Disneya, a nawet CD Projekt RED).

Co ciekawe, ArtStation oferuje wirtualny market, na którym można sprzedawać różne graficzne dobra w formie cyfrowej. I tu pojawia się świetna informacja dla korzystających - Epic Games obniżył opłatę handlową (procent zysku, którzy szedł do właścicieli) z 30% do zaledwie 12% (tyle samo wynosi ona w Epic Game Store). Co więcej - samouczki oraz lekcje w sekcji edukacyjnej na portalu będą darmowe do końca roku!

CEO ArtStation, Leonard Teo, zapewnił, że strona będzie dalej niezależną platformą, ale należącą teraz do Epic Games. Właściwie w kwestii korzystania nic się nie zmieni, a fani witryny będą mogli robić wszystko tak, jak do tej pory.

Źródło: https://gamingbolt.com/epic-acquires-artstation-cuts-store-fees-to-12

Tagi: ArtStation Epic epic games grafika sklep