Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.05.2021 07:32
Pękające szkiełka modułu fotograficznego w Galaxy S20. Rusza pozew zbiorowy przeciwko Samsungowi
1529V

Pękające szkiełka modułu fotograficznego w Galaxy S20. Rusza pozew zbiorowy przeciwko Samsungowi

Samsung ma problem. Część użytkowników smartfonów z linii Galaxy S20 wciąż skarży się w USA na powracający problem - pękające samoistnie szkiełko, ochraniające moduł obiektywów fotograficznych.

Kłopot z samoistnym pękaniem szkiełka wysepki obiektywów fotograficznych w modelach z rodziny Samsung Galaxy S20 ma być na tyle częsty, że zdecydowano się w USA na uruchomienie pozwu zbiorowego przeciwko koreańskiemu koncernowi.

Prawnicy z Hagens Berman złożyli 27 kwietnia 2021 r. pozew zbiorowy w New Jersey, w którym oskarżają Samsung o naruszenie kilku praw ochraniających konsumentów i nierespektowanie umów gwarancyjnych. Kancelaria żąda od Samsunga odszkodowania za takie praktyki.

"Smartfony Samsung Galaxy S20, sprzedawane z reklamowaną, profesjonalna jakością aparatów fotograficznych, były wytwarzane i sprzedawane z defektem, który sprawiał, że samoistnie pękała szklana osłona modułu obiektywów - bez używania zewnętrznej siły - i nawet przy stosowaniu ochronnego pokrowca" - twierdzą prawnicy z Hagens Berman.

Główny zarzut użytkowników Samsungów Galaxy S20 w USA jest taki, że firma odmawiała bezpłatnych napraw gwarancyjnych rzeczonego defektu, twierdząc, że problem pękającego samoistnie szkiełka, wynikający prawdopodobnie z wewnętrznych naprężeń, wynika z upadku urządzenia, do czego miał doprowadzić sam konsument.

Przy okazji Samsunga - firma skarżyła się ostatnio na niedobory półprzewodników, które prawdopodobnie znacząco opóźnią premiery nowych smartfonów.


Źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20210427006071/en/Hagens-Berman-Samsung-Sued-Over-Widespread-Defect-Causing-Shattered-Camera-Glass-in-Galaxy-S20-Phones
https://www.androidpolice.com/2021/04/29/samsung-sued-over-fragile-camera-glass-on-the-galaxy-s20-series/

Tagi: problemy samsung smartfony