Radek Karmowski Radek Karmowski 21.05.2012 18:57
David Cage: Za dużo przemocy w tym biznesie
519V

David Cage: Za dużo przemocy w tym biznesie

Wedle słów współzałożyciela Quantic Dream, Davida Cage'a, rynek jest zbyt skoncentrowany na dostarczaniu przemocy w każdy możliwy sposób. A żeby było weselej to David wcale nie czeka na nowa generację konsol, obecna mu w zupełności wystarcza.

xxxxx

 

"Powinny być gry dla wszystkich, bez względu na wiek i preferencje. Chcę dawać ludziom coś więcej, niż tylko kolejne FPS'y i gry RPG - tego jest na rynku za dużo. Twórcy powinni odważniej poszukiwać i eksperymentować, obecnie za bardzo koncentrują się na młodzieży, której serwują potężne ilości przemocy. Tak być nie może."

 

A co myśli David o zbliżającej się nowej generacji konsol? Można rzec, że mu ona dynda i powiewa.

 

"QD dużo inwestuje w narzędzia i technologie. Mamy stałą ekipę ponad 40 inżynierów pracujących nad nowymi technologiami. Nie spieszno nam do nowej generacji. Jeśli byśmy mogli kontynuować naszą pracę na PlayStation 3 przez kolejne 5 lat, to by było extra. Główne wyzwania leżą po stronie kreatywnej a nie technicznej. Czy jest coś czego nie mogę zrobić na PS3? Mówiąc szczerze, nie. Ograniczają nas nasze własne pomysły i idee. Jeśli spojrzy się wstecz, to można zauważyć, że technologia rozwijała się dużo szybciej od strony koncepcyjnej. Najwyższy czas to nadrobić."

 

Czy QD nie jest kompletnie zainteresowane nową generacją?

 

"Nie zrozumcie mnie źle, to jest na swój sposób interesujące. W końcu to więcej sprzętu do zabawy."

Tagi: David Cage przemoc Quantic Dream