Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.04.2021 09:25
Yoshinori Ono po opuszczeniu Capcomu. Twórca marki Street Fighter szefem studia Delightworks
577V

Yoshinori Ono po opuszczeniu Capcomu. Twórca marki Street Fighter szefem studia Delightworks

W zeszłym roku pojawiła się informacja, która zszokowała wielu fanów marki Street Fighter. Z Capcomu odszedł Yoshinori Ono. Wiemy już, czym zajmuje się ten utalentowany deweloper.

Yoshinori Ono stał się wiele lat temu "twarzą" marki Street Fighter. Od zeszłego roku wiemy, że związek tego dewelopera z serią, który trwał od 1998 roku, został jednak przerwany. Yoshinori Ono, który kilka miesięcy temu pisał, że Street Fighterem zajmie się teraz "nowe pokolenie", podjął się zupełnie nowych wyzwań.

Od 1 maja rzeczony deweloper zajmie stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) i jednocześnie szefa studia Delightworks. Czego możemy się spodziewać po tej japońskiej firmie, pod przewodnictwem Yoshinoriego Ono? Ekipa Delightworks zajmowała się ostatnio tworzeniem Sakura Kakumei, czyli smartfonowego, taktycznego roleplaya dla systemów iOS oraz Android. Produkcja nawiązująca do marki Sakura Wars, stworzona we współpracy z Segą, nie odniosła jednak oczekiwanego sukcesu, w związku z czym japońskie serwery gry zostaną niedługo (30 czerwca 2021 roku) zamknięte.

Zapewne niedługo studio Delightworks ujawni swój najnowszy projekt, tworzony już pod przewodnictwem Yoshinoriego Ono. Biorąc pod uwagę doświadczenie Ono, bardzo możliwe, że będzie to bijatyka.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/04/yoshinori-ono-appointed-president-and-coo-of-delightworks

Tagi: Capcom yoshinori ono