Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.04.2021 10:24
Lara Croft z pierwszego Tomb Raidera. Figurka za ponad 5000 zł zadziwia detalami
2135V

Lara Croft z pierwszego Tomb Raidera. Figurka za ponad 5000 zł zadziwia detalami

Jakość wielu najdroższych figurek z postaciami z gier wchodzi od kilku lat na zupełnie nowy poziom. Dobrym przykładem takiej niesamowitej jakości jest najnowsze dzieło Weta Workshop, przedstawiające Larę Croft z pierwszego Tomb Raidera.

Firma Weta Workshop właśnie uruchomiła zamówienia przedpremierowe na swoją najnowszą figurkę, przedstawiającą Larę Croft w swoim klasycznym odzieniu, znanym z pierwszych odsłon marki Tomb Raider. Dokładnie figurka nawiązuje do wydarzeń z miejscówki Lost Valley, czyli z etapu znajdującego się w Tomb Raiderze (1996), gdzie główna bohaterka musi się zmierzyć z m.in. z Velociraptorami.

Figurka, na którą już można składać preordery, kosztuje ok. 5600 zł (1247 euro). Akcja pre-orderowa potrwa tylko do 3 maja a do premiery figurki dojdzie w październiku 2021 r. Imponujące są wymiary figurki (a właściwie "statuetki"). Przedmiot ma mierzyć ok. 80 cm i ważyć 12,6 kg.

Warto przy okazji odwiedzenia naszej galerii sprawdzić też, jak powstawała figurka - artyści wspomagali się w swoim dziele skanowaniem pozującej modelki, co możecie zobaczyć w filmiku poniżej.

Warto przy okazji rzucić okiem na piękne figurki z Nier Automata, kosztujące 12 tysięcy zł.


Źródło: https://www.wetanz.com/shop/figures/lara-croft-the-lost-valley

Tagi: Core Design Eidos Interactive Tomb Raider (1996)