Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.04.2021 08:30
Beamdog swoje IP
779V

Beamdog pracuje nad nowym IP. Twórcy odświeżeń Baldur's Gate i Icewind Dale stawiają na autorski pomysł

Wygląda na to, że studio, które odpowiada za bardzo udane remastery kultowych gier RPG, zamierza postawić na coś zupełnie swojego.

Jeśli by spytać, jaki RPG w klasycznym wydaniu jest obecnie najgłośniejszym tematem, to oczywiście bez zawahania można by wskazać na powstający Baldur's Gate III. Larian Studios znajduje się obecnie w fazie Wczesnego Dostępu, ale nie przeszkadza to twórcom w stałym dorzucaniu zupełnie nowych elementów - dostajemy całą masę ulepszeń i nowości.

Ale fani tego typu gier mogą mieć nadzieję, że już niedługo na rynku pojawi się kolejny mocny gracz. Jak bowiem przekazał Julius Borisov, menadżer ds. społeczności z Beamdog, rzeczone studio pracuje obecnie nad zupełnie nowym, własnym IP. Skąd jednak tak duże nadzieje na mocne RPG? Cóż, właśnie to studio odpowiadało za takie projekty jak: Baldur's Gate: Enhanced Edition, Baldur's Gate II: Enhanced Edition, Icewind Dale: Enhanced Edition, Planescape Torment: Enhanced Edition oraz Neverwinter Nights: Enhanced Edition.

I choć są to oczywiście "zaledwie" odświeżenia, to nie można im odmówić dużego doświadczenia przy tego typu projektach. A obcowanie z nimi na pewno mogło wiele nauczyć i pozwoliło wyciągać lekcje z cudzych błędów. Julius przekazał, że nie może na ten moment podać absolutnie żadnych szczegółów, poza tym, że nie będzie to na pewno żaden remaster. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i liczyć na mocny projekt cRPG.

Źródło: https://segmentnext.com/2021/04/17/beamdog-new-ip/

Tagi: Baldur's Gate (Wrota Baldura) Baldur's Gate: Enhanced Edition Beamdog BioWare Bloodborne From Software Interplay Overhaul Games SCE