Iza Łęcka Iza Łęcka 16.04.2021 11:57
Bane Kobieta DC komiks
1476V

Bane powróci do DC jako kobieta. Batman i Joker zmierzą się z nową wersją przestępcy

Świat DC zostanie rozbudowany o kolejną przestępczynię. Bane powróci w nowej formie - tym razem żeńska wersja potężnego złoczyńcy będzie chciała zemścić się na Jokerze i zapewne weźmie na celownik Batmana. Zaskakujące rozwiązanie przyniesie nowa seria komiksów.

Bane to znany przeciwnik Obrońcy Gotham. Pochodzący z wyspy Santa Prisca, syn byłego brytyjskiego najemnika przez lata przygotowywał się do zgładzenia Człowieka Nietoperza. To on złamał Batmanowi kręgosłup i uwolnił wszystkich przestępców z Arkham Asylum, siejąc chaos i spustoszenie na ulicach Gotham. 

Okazuje się jednak, że pomysł na tę postać zostanie znacząco rozbudowany. W najnowszym komiksie „The Joker #2” autorstwa Jamesa Tyniona IV, zawierającego rysunki Guillema Marcha, pojawi się nowa kreacja Bane’a. Tym razem charakterystyczną maskę przestępcy i charyzmatycznego przeciwnika Batmana założy kobieta. Jak dojdzie do tego nieoczekiwanego zdarzenia? W debiutującym zeszycie, na wspomnianej wyspie Santa Prisca, przedstawione zostaną eksperymenty przeprowadzane na pewnej kobiecie. Okazuje się, że ta tajemnicza postać niezwykle dobrze reaguje na chemikalia, toksynę Venom, która przed laty była źródłem siły i ponadprzeciętnych umiejętności złoczyńcy. W ostatnim udostępnionym ujęciu można zauważyć, że bohaterka zakłada maskę Bane’a.

Obecnie nie znamy ani jej tożsamości, ani informacji dotyczących życiorysu, jednak możemy przypuszczać, że nowa antagonistka namiesza na ulicach Gotham. Jej pierwszym celem będzie Joker.

Jeżeli macie ochotę zobaczyć jedną z kreacji brutalnego przeciwnika w wykonaniu Toma Hardy’ego, pamiętajcie, że trylogia Batmana w reżyserii Christophera Nolana jest dostępna na HBO GO.

Bane Kobieta 1

Bane Kobieta 2

Źródło: https://screenrant.com/female-bane-created-santa-prisca-joker-venom-batman

Tagi: bane batman komiks