Iza Łęcka Iza Łęcka 15.04.2021 12:40
xbox Indie Game Incubator
451V

Xbox walczy o japońskich deweloperów. Firma dołącza do Indie Game Incubator

Microsoft nie doczekał się jeszcze znakomitych wyników w Japonii, choć powoli zmienia swoją strategię. Phil Spencer od dawna nawiązuje kontakt z następnymi zespołami, natomiast Indie Game Incubator jest najlepszym potwierdzeniem, że Amerykanie planują przyciągnąć do siebie japońskich twórców.

Gigant z Redmond wprowadził do Xbox Game Pass takie marki jak Yakuza, Final Fantasy czy też Kingdom Hearts, jednak wiele na to wskazuje, że dla Phila Spencera to dopiero początek. Amerykanie dołączyli do inicjatywy Indie Game Incubator, która została stworzona przez Marvelous, Inc. (studio stojące za God Eater 3, Fate/Extella Link, Daemon X Machina).

Celem programu jest wspieranie mniejszych ekip deweloperów oraz przygotowanie ich do nawiązania dalszych relacji z wydawcami. Marvelous, Inc. będzie sprawdzać projekty, natomiast do właściwej fazy zakwalifikuje się 5 zespołów, które mogą otrzymać wsparcie finansowe. W akcję zaangażowało się również Unity, zatem możemy podejrzewać, że deweloperzy otrzymają okazję do korzystania z technologii. Nikt nie byłby również zaskoczony, gdyby najciekawsze tytuły trafiły do Xbox Game Pass.

Studia zaangażowane w Indie Game Incubator wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach biznesowych i twórczych, jednak nie utracą praw do swoich pozycji. W ramach programu ekipy mogą liczyć na nawiązanie kontaktów z mediami, wydawcami oraz innymi deweloperami z Japonii oraz poza krajem. IGI pomoże w stworzeniu prezentacji po angielsku, by móc pokazywać prace międzynarodowym inwestorom.

Zaangażowanie Xboksa w przedsięwzięcie jest o tyle ciekawe, że daje nadzieję na odnalezienie następnych perełek i obiecujących produkcji, które od dnia premiery mogłyby zasilić katalog Xbox Game Pass.

Źródło: https://wccftech.com/xbox-and-unity-join-japanese-indie-game-incubator-initiative/

Tagi: Indie Game Incubator Marvelous Xbox XBOX GAME PASS