Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.04.2021 09:55
Final Fantasy XIV w testach wydania na PS5. Problemy z animacją w trybie 4K
1120V

Final Fantasy XIV w testach wydania na PS5. Problemy z animacją w trybie 4K

Wystartowała już otwarta beta Final Fantasy XIV na PlayStation 5. Sprawdźmy zatem, jak ten sieciowy roleplay prezentuje się na nowej konsoli Sony.

Temat wydania Final Fantasy XIV dla PS5 postanowiła sprawdzić redakcja Contra Online i GameSpot. W poniższym filmiku ekipa zabiera nas na wycieczkę m.in. do rozrywkowej strefy Gold Saucera.

Jak łatwo się domyślić tytuł na PS5 nie ma większych problemów z płynnością animacji i już teraz, w fazie bety, działa bardzo dobrze. To jeśli chodzi o rozdzielczości poza trybem natywnego 4K.

W testach okazuje się, że Final Fantasy XIV działa w rozdzielczości 1440p bez najmniejszych problemów w stałych 60 klatkach na sekundę. Niestety znacznie gorzej sytjacja wygląda po włączeniu trybu 4K (2160p). W takim module podczas walk FFXIV generuje tylko 37-40 fps, co może rozczarowywać przy dosyć archaicznej z dzisiejszej perspektywy grafice. Pamiętajmy jednak, że to póki co materiały z bety. Być może Square Enix poprawi jeszcze framerate do finalnego wydania gry na PS5.Tagi: final fantasy xv Square Enix