Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2021 15:15
Gord
1601V

Gord to strategia w klimatach dark fantasy oparta na słowiańskim folklorze. Doświadczeni twórcy prezentują grę

W zeszłym tygodniu twórcy Gord opublikowali tajemniczy teaser, a dzisiaj możemy sprawdzić pełny zwiastun gry. Tytuł zainteresuje szczególnie graczy, którzy liczą na wymagającą przeprawę w strategicznym świecie.

Gord to przygodowa gra strategiczna w klimatach dark fantasy oparta na słowiańskim folklorze, co zostanie odpowiednio zaprezentowane w kampanii fabularnej. Twórcy zapewnią rozbudowany wątek główny oraz tryb Własnych Scenariuszy, który zawiera mieszankę ręcznie tworzonej i proceduralnie generowanej zawartości, mającej na celu zwiększenie regrywalności.

Nad tytułem czuwa Stan Just, który był producentem Wiedźmina 3: Dziki Gon, a później producentem wykonawczym The Witcher: Monster Slayer. Następnie deweloper założył swoje studio i od 16 miesięcy zespół pracuje nad nowym IP.

„Poprowadź Plemię Wschodzącego Słońca w głąb zakazanych ziem. Wykonuj zadania, które ukształtują charakter członków plemienia, wpłyną na ich dobrobyt i zadecydują o ich losie. Zadbaj o przetrwanie swojego ludu w mrocznym świecie fantasy, inspirowanym mitologią słowiańską”.

Deweloperzy chcą zapewnić unikalny city-builder, który otrzyma mocne elementy survivalu. Śmiałkowie rozpoczną budowanie skromnej osady, by w ostateczności stworzyć fortecę. Tworzenie rozbudowanych miejscówek nie będzie łatwe, ale tylko w taki sposób będziemy mogli zmierzyć się z wrogimi plemionami oraz potworami.

Istotnym elementem gry będzie system „poczytalności i brzemienia”, ponieważ osadnicy mogą się załamać i uciec z naszej osady. Twórcy zapewnią także rozbudowaną mechanikę wiary, by zainteresowani mogli korzystać z czarów.

Za Gord odpowiada Covenant.dev i zespół chce wprowadzić strategię na PC w 2022 roku. Gracze mogą już wrzucić tytuł na listę życzeń.

Źródło: https://www.ign.com/articles/gord-announced-from-ex-witcher-3-developer
https://store.steampowered.com/app/1351210/Gord/

Tagi: Covenant.dev Gord steam