Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2021 15:08
Image Games
577V

Platige Image i Movie Games łączą siły. Firmy będą wspólnie tworzyć gangsterskie gry

Twórcy zwiastunów do produkcji CD Projektu RED, 4A Games czy też Ubisoftu zamierzają projektować własne gry i Platige Image nawiązało współpracę z Movie Games. Poznaliśmy szczegóły relacji.

Na początku roku informowaliśmy nasz ą społeczność o planach Platige Image. Specjaliści od zwiastunów zapowiedzieli, że chcą tworzyć gry oraz filmy, więc tylko kwestią czasu było przedstawienie pierwszych konkretów. Okazuje się, że studio połączy siły z Movie Games – wspólnie powołano spółkę Image Games. Firmy posiadają w nowej spółce po 50% udziałów.

Firmy potwierdziły, że zamierzają przygotować pozycje z segmentu AA, które jednak mają „spełniać wizualne i narracyjne standardy jakości Platige Image”. Możemy liczyć, że zwiastuny w tym wypadku zaprezentują najwyższą jakość.

Image Games chce najwidoczniej specjalizować się w kreowaniu gangsterskich przygód, ponieważ już na dobry początek zapowiedziano trzy tytuły w tej tematyce – gry będą osadzone w różnych okresach historycznych.

Tak relację zapowiedział Piotr Gnyp, niedawno awansowany na stanowisko Chief Marketing Officera w spółce Movie Games oraz przyszły Członek Zarządu Image Games:

„Chcemy, żeby Image Games było marką łączącą doświadczenie produkcyjno-wydawnicze Movie Games ze zmysłem artystycznym i umiejętnością opowiadania historii Platige Image. Tematyka gangsterska, zwłaszcza w ujęciu historycznym, ma naszym zdaniem ogromny potencjał. Już wkrótce udzielimy więcej informacji, zapowiadając nasz pierwszy tytuł. Cieszymy się, że negocjacje z Platige Image zakończyły się sukcesem, czego efektem jest powołanie Image Games. Nowa spółka pozwoli nam jeszcze bardziej poszerzyć kompetencje w segmencie gier AA oraz wejść na o wiele wyższy poziom rozwoju oraz skali działalności”.

Karol Żbikowski, Prezes Zarządu Platige Image, również dodał kilka słów:

„Nawiązanie współpracy z Movie Games było dla nas naturalnym ruchem, wynikającym z ogłoszonej w styczniu strategii rozwoju na najbliższych 5 lat. Bardzo cieszymy się z tego partnerstwa i jesteśmy przekonani, że efektem połączenia naszych zasobów będzie produkcja dopracowana zarówno pod kątem artystycznym i technicznym, jednocześnie dostarczająca graczom dużo jakościowej rozrywki”.

Na prezentację pierwszej pozycji przyjdzie nam zaczekać, jednak entuzjaści gangsterskich historii powinni pamiętać o Image Games. Nowe studio może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Źródło: https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20210407/movie-games-wspolnie-z-platige-image-powoluja-spolke-image-games

Tagi: Image Games Movie Games Platige Image