Xbox Series S najchętniej kupowaną konsolą w Indiach. Efekt strategii Microsoftu i braków konsol Sony

News
1655V
Xbox Series S najchętniej kupowaną konsolą w Indiach. Efekt strategii Microsoftu i braków konsol Sony
Iza Łęcka | 06.04.2021, 08:56

Marzec był bardzo udanym miesiącem dla Microsoftu w Indiach. Kraj, którego gracze przede wszystkim stawiali na markę PlayStation, zaczyna dostrzegać nowe urządzenia Amerykanów. Dobra strategia połączona z dostępnością sprzętów sprawiła, że to nowe Xboksy były najchętniej kupowanymi konsolami.

Indie są zdominowane przez PlayStation. Sony otwarcie mówi o posiadaniu 90% udziałów na rynku konsol w tym kraju, jednakże w ciągu ostatnich tygodni doszło do znaczących zmian. Jak podaje tamtejszy IGN – Xbox Series S i Xbox Series X były najchętniej kupowanymi urządzeniami dedykowanymi graczom w marcu.

W zeszłym miesiącu Xbox Series S zaliczył najlepszy wynik, jednakże tuż za nim uplasował się Xbox Series X. Jak podkreślają sprzedawcy, to braki w dostępności PlayStation 5 i PlayStation 4 zmusiły klientów do modyfikacji planów. W ostatnich tygodniach Microsoft ogłosił dołączenie do swojej rodziny Bethesdy oraz zapowiedział szereg interesujących gier zmierzających do Game Passa, a to również były czynniki zachęcające graczy do wybrania Xboksów:

„Większość z nich przyszło kupić PS4. Kiedy powiedzieliśmy im, że sprzętu nie ma w magazynach i wyjaśniliśmy, czym jest Game Pass i do ilu gier dostaną dostęp, zamiast tego wybrali Xbox Series S” – powiedział jeden z kierowników sklepu.

W przypadku sprzedaży online sytuacja wygląda bardzo podobnie: Xbox Series S również cieszy się znacznie większym wzrostem zainteresowania. Najmniejszy Xbox w historii uplasował się na liście najlepiej sprzedających się produktów w Amazon India.

Trzeba jednak podkreślić, że problem z zakupem mocniejszej konsoli Microsoftu jest również dostrzegalny w Indiach, a jeden z menadżerów sieci sklepów tłumaczył, że Xbox Series S sprzedaje się dobrze, gdyż jest dostępny. Na podobne rezultaty można by było liczyć również w przypadku XSX.

Źródło: https://in.ign.com/india/157095/news/xbox-series-s-x-india-sales-best-selling-ps4-ps5-restock

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych