Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 05.04.2021 13:41
Uncharted 4
3240V

Uncharted 4 ze świetnym easter eggiem z Assassin's Creed - zdradził go sam twórca gry

Jonathan Cooper, twórca dwóch ostatnich odsłon serii Uncharted, umieścił w swoich tytułach easter eggi nawiązujące do serii Assassin's Creed.

Rzadko zdarza się, aby deweloper ujawniał easter eggi wdrożone do swojego tytułu, a zazwyczaj ich odkryciem chwalą się gracze. Inaczej było w przypadku Uncharted 4: Kres Złodzieja, a dokładniej to nawiązaniem do pokochanej przez graczy na całym świecie serii Assassin's Creed.

O smaczku postanowił opowiedzieć Jonathan Cooper, doświadczony animator w branży gier, który pracował nie tylko przy dwóch wyżej wymienionych markach, ale także przy Mass Effect. Chcąc życzyć swojej społeczności wszystkiego najlepszego z okazji świąt wielkanocnych, pokazał na swoim Twitterze krótki materiał, który przedstawia znaną fanom marki o zakapturzonych zabójcach synchronizację.

Występowała ona po wejściu Nathanem Drake'em na szczyt wieży zegarowej. Deweloper oznajmił, że nawiązanie było ciężko odkryć z jednego powodu - gracze nie mogli dotykać swojego kontrolera przez minimum kilka sekund, aby załączyć specjalną animację.

Podobny easter egg wystąpił w Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, lecz - jak zaznaczył Cooper - ten był często odkrywany, ponieważ dotyczył on osiągnięcia. 

Źródło: https://gamerant.com/uncharted-4-assasins-creed-easter-egg-unnoticed/

Tagi: Naughty Dog Sony Computer Entertainment Uncharted 4: Kres Złodzieja