Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 05.04.2021 12:08
Monster Hunter Rise 5 mln kopii
755V

Monster Hunter Rise bije kolejne rekordy. Capcom ma kolejny powód do świętowania

Monster Hunter przez wiele lat było jedną z flagowych serii na wyłączność dla konsol Nintendo, gdzie każda odsłona wykręcała bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Jednak to co wyprawia Monster Hunter Rise prześcignęło oczekiwania wszystkich.

Po tym jak Capcom wydał Monster Hunter World na PS4, Xbox One i PC, seria w końcu przebiła się do masowego odbiorcy i stała się najlepiej sprzedającą się produkcją w ogromnej historii japońskiego wydawcy. Kilka dni temu zaś swoją premierę miała najnowsza odsłona serii, która będzie tymczasowo ekskluzywna dla Nintendo Switch.

Już po 3 dniach od debiutu tytuł zakupiło aż 4 miliony użytkowników konsoli, a dziś Capcom chwali się kolejnym genialnym rezultatem! Firma z dumą ogłosiła, że Monster Hunter Rise nabyło 5 milionów graczy! Wynik ten sprawia, że dzieło Japończyków stało się drugą najszybciej sprzedającą się odsłoną cyklu i najlepiej sprzedającą się edycją dla konsol Nintendo!

Dodatkowo już teraz nowi łowcy potworów wskoczyli na 9 miejsce najlepiej sprzedających się gier w całej historii Capcomu. 

Źródło: https://www.capcom.co.jp/ir/english/news/html/e210405.html

Tagi: Capcom Monster Hunter Rise wyniki sprzedaży