Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 16.05.2012 14:08
Los Devil's Third pod znakiem zapytania
429V

Los Devil's Third pod znakiem zapytania

Nienajlepsze wieści dla Tomonobu Itagakiego (twórcy Dead or Alive i Ninja Gaiden) i wszystkich wyczekujących jego następnej gry. THQ poinformowało, że rezygnuje z praw do wydania Devil's Third.

xxxxx

Prezes kalifornijskiego wydawcy Brian Farrel przedstawiając wyniki firmy stwierdził, że Devil's Third nie jest już opłacalnym przedsięwzięciem w obliczu wyzwań jakie stoją przed THQ po zanotowaniu strat w wysokości 240 milionów dolarów. Obecnie trwają poszukiwania nowego wydawcy, z którego pomocą gra mogłaby się pojawić. Konkretniejsze powody rezygnacji z praw to natomiast nieprzewidziane wypadki w trakcie produkcji (wymieniono w tym kontekście niedawne bankructwo dostawcy engine'u) i wysoki kurs japońskiej waluty. Farrel, abstrahując od Devil's Third, mówił jeszcze, że celem THQ jest teraz budowanie silnych marek i wykorzystanie kanałów cyfrowej dystrybucji, które w ostatnich sprawozdaniach finansowych jego firmy stanowiły najprawdopodobniej najjaśniejszy punkt.

 

Devil's Third to dla przypomnienia shooter, ale z silnym naciskiem na walkę wręcz. Gra została ujawniona w 2010 roku, gdy postęp w pracach wynosił ledwie kilkanaście procent. Taki obrót spraw to pewnie spory cios dla Itagakiego, który jeszcze w lutym bardzo pozytywnie wypowiadał się o współpracy między THQ i Valhalla Game Studios. Relacje między wydawcą a swoim studiem określał wtedy mianem silnych. 

Tagi: