Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.04.2021 12:11
LG ma ogłosić zakończenie produkcji smartfonów. Korea Times: zapadła już ostateczna decyzja
1427V

LG ma ogłosić zakończenie produkcji smartfonów. Korea Times: zapadła już ostateczna decyzja

Pisaliśmy już, że LG boryka się z wielkimi problemami związanymi z produkcją swoich smarfonów. Koreańskie media donoszą o całkowitym wyjściu koncernu z tego segmentu branży.

Serwis The Korea Times napisał dzisiaj, że ostateczna decyzja w LG została już podjęta - firma ma definitywnie opuścić rynek smartfonowy i zakończyć produkcję swojego sprzętu.

Według informatorów The Kora Times decyzja LG o wyjściu z biznesu smartfonowego ma zostać podana podczas konferencji, która odbędzie się 5 kwietnia.

Według branżowych doniesień w ostatnich miesiącach LG próbowało nieskutecznie sprzedać swój dział smartfonowy innym firmom - rozmowy były prowadzone z Vingroup i Volkswagenem. LG informowało już wcześniej, że ma problemy z konkurowaniem z chińskimi producentami smartfonów. W 2019 roku firma wykazywała duże straty z tytułu prowadzenia działalności w segmencie mobilnym. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

"W tym momencie każda opcja jest możliwa. Nie mogę jeszcze teraz nic potwierdzić. Niedługo ogłosimy kierunek dla naszej sekcji biznesu mobilnej komunikacji" - powiedział Bae-Doo-yong pytany o komentarz dla tych doniesień.

Źródło: https://www.techradar.com/news/lg-looks-ever-more-likely-to-be-quitting-the-smartphone-business

Tagi: lg mobile smartfony